Հայաստանում է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեի գլխավորած պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հրավերով Երեւան է ժամանել Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեն: Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի փոխնախագահ Վալերի Ռաբոն, Արտաքին գործերի հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժը, Ֆրանսիայից դուրս բնակվող ֆրանսիացիների հարցերով պատգամավոր Անն Ժընըտեն, Բուշ-դյու-Ռոն դեպարտամենտի պատգամավոր Անն-Լորանս Պետելը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովից, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորել է Յաել Բրաուն-Պիվեին:
image00006.jpeg (1.68 MB)
Ըստ աղբյուրի՝ Ֆրանսիացի բարձրաստիճան հյուրերի երկօրյա այցի օրակարգը հագեցած է: Նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ, Ազգային ժողովում ընդլայնված կազմով հանդիպում պատգամավորների հետ: Հյուրերի օրակարգում է նաեւ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր այցը: Նախատեսվում է նաեւ ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եւ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեի համատեղ մամուլի ասուլիսը:

The delegation led by President of the French National Assembly Yaël Braun-Pivet arrives in Armenia
YEREVAN, JANUARY 12, ARMENPRESS. Yaël Braun-Pivet, the President of the National Assembly of the French Republic, arrived in Yerevan at the invitation of President of the National Assembvly of Armenia Alen Simonyan.
As ARMENPRESS was infomred from the press service of the parliament of Armenia, Alen Simonyan met Yaël Braun-Pivet at "Zvartnots" airport.
The agenda of the two-day visit of The high-ranking French guests is rather full. Meetings with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and other high-ranking officials are scheduled, as well as an expanded meeting with MPs in the National Assembly. A visit to the Armenian Genocide Memorial is also on the guests' agenda. A joint press conference of Alen Simonyan and Yaël Braun-Pivet is also planned.