ՀՀ նախագահն աշխատանքային այցով մեկնել է ՌԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական ֆորումին մասնակցելու համար
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, ՀՀ նախագահը Սանկտ Պետերբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն անդրադարձել է Հայաստանում հասարակական-քաղաքական և տնտեսական ընդհանուր իրավիճակի վերաբերյալ հարցերի լայն շրջանակի:
Նախագահը մանրամասներ է հայտնել վերջին շրջանում տնտեսական ոլորտում ՀՀ-ում իրականացվող բարեփոխումների և ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ: Անդրադարձ է կատարվել հայաստանյան ներքին և արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունների իրականացման սկզբունքներին և հայեցակարգերին:
Վահագն Խաչատուրյանը խոսել է Լեռնային Ղարաբաղում տիրող հումանիտար դրության, ղարաբաղյան հիմնախնդրի շուրջ ներկայումս առկա իրավիճակի և դրա հանգուցալուծման հնարավորությունների և ուղիների մասին, ապա անմիջական մթնոլորտում զրուցել է համայնքի ներկայացուցիչների հետ, պատասխանել նրանց հուզող հարցերին:

Armenian President visits Russia to participate in St. Petersburg International Economic Forum
YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. President of Armenia Vahagn Khachaturyan is visiting Russia to participate in the St. Petersburg International Economic Forum.
During the visit the President met with members of the Armenian community of St. Petersburg to discuss a broad circle of socio-political and economic issues in Armenia, the president’s office said in a press release.
President Khachaturyan spoke about the economic reforms and programs in Armenia. The principles and concepts of the main directions of Armenia’s domestic and foreign policies were touched upon.
The President also spoke about the humanitarian situation in Nagorno Karabakh, the current situation around the Karabakh conflict and the opportunities and ways for resolving it. A Q&A with the members of the Armenian community was also held.