Մարզկենտրոններում և խոշորացված համայնքներում բացվել են ԼՂ-ից բռնի տեղահանված անձանց խորհրդատվական կենտրոններ
Մարզկենտրոններում և խոշորացված համայնքներում բացվել են ԼՂ-ից բռնի
տեղահանված անձանց խորհրդատվական կենտրոններ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ մարզկենտրոններում և խոշորացված համայնքներում Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց խորհրդատվական կենտրոններ են բացվել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից՝ մանրամասնելով, որ դրանք Արմավիրի մարզի Փարաքար համայնքում (Նաիրի 42) գործող խորհրդատվական կենտրոնի նմանությամբ գործում են երկուշաբթիից ուրբաթ ժամը 09։00-18։00 աշխատանքային գրաֆիկով։
Կենտրոններում ներկայացված են Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության, ԱՍՀՆ միասնական սոցիալական ծառայության, Ներքին գործերի նախարարության Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության, համայնքային ներկայացուցչության և այլ պետական գերատեսչությունների պատուհաններ՝ տեղահանված անձանց, ըստ ոլորտային գործառույթների, ուղղորդիչ-խորհրդատվական բնույթի տեղեկատվություն տրամադրելու նպատակով:

В областных центрах и укрупненных общинах открыты консультационные центры для вынужденных переселенцев из НК
В областных центрах и укрупненных общинах открыты консультационные центры
для вынужденных переселенцев из НК
В областных центрах и укрупненных общинах Республики Армения открыты консультационные центры для вынужденных переселенцев из Нагорного Карабаха.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе правительства, как и консультационный центр, действующий в общине Паракар (по адресу ул. Наири, 42) Армавирской области, эти центры работают с понедельника по пятницу с 09:00 до 18:00.
Центры имеют окна министерства труда и социальных вопросов, Единой социальной службы, Службы миграции и гражданства МВД, представителей общин и других государственных органов в соответствии с их отраслевыми функциями для предоставления информации консультативного характера для вынужденных переселенцев.