Արամ Ա-ի ներկայացուցիչը հանդիպել է Վատիկանի պետական քարտուղարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոս Արամ Առաջինի ներկայացուցիչ Գերաշնորհ Տեր Նարեկ Արքեպիսկոպոս Ալեմեզյանն Վատիկանում հանդիպել է Վատիկանի պետական քարտուղար, կարդինալ Պիետրո Պարոլինի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հաղորդում է Անթիլիասի մամուլի ծառայությունը, հանդիպման օրակարգում են եղել դժվարությունները, որոնց ներկայում դիմակայում է Լիբանանը։ Այս համատեքստում Նարեկ Արքեպիսկոպոս Ալեմեզյանը կարդինալին փոխանցել է Արամ Ա-ի մտահոգություններն ու պատկերացումները։
Նա նաև հայտնել է, որ Արամ Ա Կաթողիկոսը Լիբանանի կողմից դիմագրավվող դժվարությունների հարցով օրեր առաջ Դոհայում հանդիպել է Քաթարի վարչապետի հետ։
Կարդինալը ողջունել է միջեկեղեցական և միջկրոնական հարցերով, ինչպես նաև Լիբանանի առջև ծառացած մարտահրավերները բարվոք լուծելու ուղղությամբ Արամ Ա վեհափառի ջանքերը։

Представитель Арама I встретился с государственным секретарем Ватикана
Представитель Католикоса Великого Дома Киликийского Арама I Его Преосвященство архиепископ Нарек Алемезян встретился в Ватикане с государственным секретарем Ватикана кардиналом Пьетро Паролином.
Как передает «Арменпресс», пресс-служба Великого Дома Киликийского сообщила, что в повестке встречи были проблемы, с которыми в настоящее время столкнулся Ливан. В этом контексте архиепископ Нарек Алемезян передал кардиналу беспокойство и опасения Арама I.
Он также сообщил, что Католикос Арам I несколько дней назад в Дохе встречался с премьер-министром Катара для обсуждения проблем в Ливане.
Кардинал приветствовал усилия Католикоса Арама I по благополучному решению проблем, стоящих перед Ливаном, как и межцерковных и межрелигиозных вопросов.