ԵՄ դիտորդները ՀՀ-ում Շվեդիայի դեսպանին և փոխդեսպանին ներկայացրել են Գեղարքունիքի մարզի անվտանգային իրավիճակը
ԵՄ դիտորդները ՀՀ-ում Շվեդիայի դեսպանին և փոխդեսպանին ներկայացրել են
Գեղարքունիքի մարզի անվտանգային իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնը և փոխդեսպան, զարգացման համագործակցության ղեկավար Կլաս Վալդենստրյոմը այցելել են Գեղարքունիքի մարզի Մարտունի քաղաքում գտնվող Հայաստանում Եվրոպական Միության քաղաքացիական առաքելության օպերատիվ գրասենյակ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելությունն այս մասին գրել է X-ի իր միկրոբլոգում՝ հրապարակելով մի քանի լուսանկար։
«Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական առաքելությունը Մարտունու շրջանում ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին և փոխդեսպան, զարգացման համագործակցության ղեկավար Կլաս Վալդենստրյոմին: Դիտորդները հյուրերին տեղեկացրել են անվտանգության իրավիճակի և տեղում մարդու անվտանգության հարցերը»,- նշված է առաքելության գրառման մեջ։

EU observers brief the Ambassador and Deputy Ambassador of Sweden on the security situation in the Gegharkunik region
EU observers brief the Ambassador and Deputy Ambassador of Sweden on the security
situation in the Gegharkunik region
YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS.  Swedish Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Patrik Svensson and Deputy Ambassador, Head of Development Cooperation Klas Waldenström visited the operational office of the European Union civilian monitoring mission in Armenia in the city of Martuni, Gegharkunik region, the Mission said on X, sharing several photos.
''EUMA hosted the Swedish Ambassador to Armenia Patrik Svensson and the Deputy Head of Mission Klas Waldenstrom in the Martuni area. The monitors briefed the guests on the security situation and the human security aspects on the ground,’’ the Mission has posted.