Հակոբ Արշակյանը Ժնևում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության Գիտության և տեխնոլոգիաների աշխատանքային խմբի հանդիպմանը
Հակոբ Արշակյանը Ժնևում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության
Գիտության և տեխնոլոգիաների աշխատանքային խմբի հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ  Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը Ժնևում մասնակցել է Միջխորհրդարանական միության Գիտության և տեխնոլոգիաների աշխատանքային խմբի հանդիպմանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Հակոբ Արշակյանը տեղեկացրել է Ֆեյսբուքի իր էջում՝ մանրամասնելով, որ հանդիպմանը  ներկայացրել է Հայաստանում գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացման ուղղությամբ իրականացվող քաղաքականությունը։
«Աշխատանքային խմբի գործընկերների հետ պայմանավորվեցինք խորհրդարանական մակարդակում ունենալ ակտիվ աշխատանքային քննարկումներ` միմյանց փորձն ուսումնասիրելու և փոխադարձ օգնությամբ առկա մարտահրավերները հաղթահարելու գործում»,-նշել է Արշակյանը։

Вице-спикер НС Армении в Женеве принял участие в заседании Рабочей группы по науке и технологиям МПС
Вице-спикер НС Армении в Женеве принял участие в заседании Рабочей группы по
науке и технологиям МПС
Вице-спикер Национального Собрания Армении Акоп Аршакян в Женеве принял участие в заседании Рабочей группы по науке и технологиям Межпарламентского союза.
Как сообщает Арменпресс, об этом Акоп Аршакян написал на своей странице в Facebook, уточнив, что на встрече он представил политику Армении по развитию науки и технологий.
“Мы договорились с коллегами по Рабочей группе провести активные рабочие обсуждения на парламентском уровне с целью изучения опыта друг друга и взаимной помощи в преодолении имеющихся проблем”, - отметил Аршакян.