Սպասվող լրահոս. 29.02.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Հանրային քննարկում՝ ՀՀ նոր ընտրական օրենսգրքի նախագծի շուրջ: Այսօր՝ փետրվարի 29-ին, «Գործընկերություն հանուն բաց հասարակության» նախաձեռնությամբ կազմակերպված քննարկմանը  հրավիրված են ՀՀ պետական պաշտոնյաներ, ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններ, քաղաքական կուսակցությունների, միջազգային կազմակերպությունների, քաղաքացիական հասարակության և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:
Իրանում անցկացվեցին խորհրդարանական ընտրությունները, որոնց մասնակցում էին նաև հայ թեկնածուներ: Արդյունքներն ամփոփելու է իրանագետ Ռուդիկ Յարալյանն՝ անդրադառնալով նաև հայ-իրանական հարաբերություններին ու հնարավոր զարգացմանը:
Բժիշկ-սեքսոպաթոլոգ, բ.գ.թ. Վրեժ Շահրամանյանը, հոգեբան Լիլիթ Խաչատրյանը և ընտանեկան բժիշկ Զառա Սահրադյանը խոսելու են անցումային եղանակով պայմանավորված  ի հայտ եկող առողջական խնդիրների մասին:
Ադրբեջանական ԽՍՀ-ում կազմակերպված ջարդերի զոհերի հիշատակի և բռնագաղթված հայ բնակչության իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ «Ադրբեջանական ԽՍՀ-ից փախստականների համագումարի» համակարգող Մարիամ Ավագյանը,  սոցիոլոգ, ադրբեջանագետ Արմինե Ադիբեկյանն անդրադառնալու են պատմությունից քաղած դասերին, մինչ օրս չլուծված խնդիրներին:
Անցկացվելու է « Նոր Ջուղա» խորագիրը կրող գիտաժողով, որի շրջանակներում ընթերցվելու են թեմատիկ զեկույցներ: Գիտաժողովը վարելու են ճարտարապետներ Մարկո Բրամբիլան ԱՄՆ-ից և Արմեն Մինասյանը:
Մարիտ 1-ին ընդառաջ ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության քարտուղար, ՀԱԿ փոխնախագահ  Արամ Մանուկյանն  անդրադառնալու է 2008թ-ի մարտի 1-ի իրադարձություններին քաղաքական դասերին ու անդառնալի հետեւանքներին:
Լեգենդար գեղասահորդուհի,  եռակի օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի, Եվրոպայի և ԽՍՀՄ բազմակի չեմպիոն Իրինա Ռոդնինան պատրաստվում է հանդիպել լրագրողների հետ: Նա խոսելու է իր այցելության նպատակի ու ապագա ծրագրերի մասին:

Предстоящие новости: 29.02.2016
Сегодня, 29-го февраля, состоится общественное обсуждение. Инициатива «Партнерство во имя открытого общества» приглашает на общественные дебаты  вокруг проекта  нового избирательного кодекса РА. участвуют депутаты, представили общественных и международных организаций и др.
Иранист Рудик Яралян выступит по теме итогов парламентских выборов  в  Иране, на которых участвовали и представители армянской общины. Будут затронуты вопросы возможного развития армяно-иранских отношений.
Сегодня, 29-го февраля, состоится пресс-конференция врача-сексопатолога Врежа Шахраманяна, психолога Лилит Хачатрян, семейного  врача Зары Саградян.
Тема: стрессы и климат, весенние  обострения, пути преодоления.
Координатор Съезда беженцев из Азербайджанской  ССР» Мариам Авакян и социолог Армине Адибекян в день поминовения  жертв погромов в Азербайджанской  ССР и защиты  их прав вспомнят трагические события 1988 года, обсудят почерпнутые уроки и нерешенные до сих пор проблемы.
Сегодня, 29-го февраля, состоится конференция  «Нор Джуга», в рамках которой состоятся тематические  доклады. Ведущие: архитекторы Марко Брамбилла (США) и Армен Минасян (Иран – Армения).
Секретарь фракции АНК НС Армении Арам Манукян обсудит  политические уроки и последствия  1 марта-2008.
Сегодня, 29-го февраля, состоится пресс-конференция легендарной  фигуристки Ирины  Родниной. Она расскажет о цели своего визита и о планах на будущее.