ԱԺ նախագահը մասնակցել է Անկախության հռչակագրի ընդունման 26-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանն ու ԱԺ պատգամավորներ օգոստոսի 23-ին ներկա են գտնվել Հայաստանի անկախության հռչակագրի 26-րդ տարեդարձի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հանդես է եկել ելույթով:
Խորհրդարանի ղեկավարը  եւս մեկ անգամ արժեւորել է անկախ պետականությունը, տասնամյակների ընթացքում անկախ Հայաստանի ձեռքբերումները եւ ընդգծել, որ աշխարհում ապրող յուրաքանչյուր հայի պարտքն է հնարավորինս նպաստել երկրի առաջընթացին ու զարգացմանը:
Մելիք Ադամյան  հասցեում գտնվող  հուշատախտակը, որը փաստում է 1990-ին ՀԽՍՀ Գերագույն խորհրդի կողմից ընդունված Հայաստանի անկախության մասին հչակագիրը, ամեն տարի այս օրը մեկտեղում է ինչպես պետական-քաղաքական, այնպես էլ հասարակական գործիչների:

Председатель НС Армении Галуст Саакян принял участие в мероприятии, посвященном 26-й годовщине со дня принятия Декларации независимости Армении
Председатель НС Армении Галуст Саакян принял участие в мероприятии, посвященном
26-й годовщине со дня принятия Декларации независимости Армении
Председатель НС Армении Галуст Саакян, его заместитель Герминэ Нагдалян и депутаты  НС Армении приняли участие в мероприятии, посвященном 26-й годовщине со дня принятия Декларации независимости Армении. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении, Галуст Саакян произнес речь.
Председатель НС Армении Галуст Саакян еще раз обрисовал достижения Армении за годы независимости и отметил те высокие обязательства, которые имеет каждый гражданин по отношению к нашей стране, , а также и те армяне, которые живут вне пределов Армении.
Памятная табличка, установленная по адресу Мелик-Адамян, где в 1990-м году Верховный Совет АрмССР принял Декларацию независимости Армении, собирает вокруг себя в этот день государственных и общественных политических деятелей Армении.