ԱԺ նախագահը մասնակցել է Անկախության հռչակագրի ընդունման 26-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանն ու ԱԺ պատգամավորներ օգոստոսի 23-ին ներկա են գտնվել Հայաստանի անկախության հռչակագրի 26-րդ տարեդարձի առթիվ կազմակերպված միջոցառմանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հանդես է եկել ելույթով:
Խորհրդարանի ղեկավարը  եւս մեկ անգամ արժեւորել է անկախ պետականությունը, տասնամյակների ընթացքում անկախ Հայաստանի ձեռքբերումները եւ ընդգծել, որ աշխարհում ապրող յուրաքանչյուր հայի պարտքն է հնարավորինս նպաստել երկրի առաջընթացին ու զարգացմանը:
Մելիք Ադամյան  հասցեում գտնվող  հուշատախտակը, որը փաստում է 1990-ին ՀԽՍՀ Գերագույն խորհրդի կողմից ընդունված Հայաստանի անկախության մասին հչակագիրը, ամեն տարի այս օրը մեկտեղում է ինչպես պետական-քաղաքական, այնպես էլ հասարակական գործիչների:

Armenian Parliament Speaker takes part in ceremony dedicated to 26th anniversary of adoption of Declaration of Independence
Armenian Parliament Speaker takes part in ceremony dedicated to 26th anniversary of adoption
of Declaration of Independence
YEREVAN, AUGUST 23, ARMENPRESS. Parliament Speaker of Armenia Galust Sahakyan, Deputy Speaker Hermine Naghdalyan and MPs attended the ceremony dedicated to the 26th anniversary of the Declaration of Independence of Armenia on August 23, press service of the Parliament informed “Armenpress”.
Parliament Speaker Galust Sahakyan delivered a speech.
He once again stressed the importance of the independent statehood, the achievements of independent Armenia over the past decades and said it is all Armenians’ duty to contribute to the country’s progress and development as much as possible.
Every year state-political, as well as public figures gather across the memorial located in Melik Adamyan street.
The memorial is an evidence that the Declaration of Independence of Armenia has been adopted by the Armenian SSR Supreme Council in 1990.