Samsung-ի նոր առաջատարը կհանդերձվի արհեստական ինտելեկտով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Samsung ընկերության ներկայացուցիչները հայտարարել են, որ Galaxy S8-ում կհայտնվի արհեստական ինտելեկտով վիրտուալ օգնական: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է The Korean Times-ը:
«Galaxy S8-ը կդառնա մեր առաջին սմարթֆոնն արհեստական ինտելեկտ-ասիստենտ տեխնոլոգիայով,- պատմել Է Samsung Electronics-ի փոխնախագահ Ին Յոնգ Ռին:- Դա առաջին քայլը կլինի այն մասին մեր պատկերացմանը հասնելու գործում, թե արհեստական ինտելեկտով սարքերն ինչպես կարող են մարդկանց կյանքն ավելի հարմարավետ դարձնել»:
Ընկերությունը պլանավորում Է իր գաղափարն իրագործել վերջերս ձեռք բերած Viv սթարթափի շնորհիվ, որն զբաղվում Է խելացի օգնականի ստեղծմամբ: Այդ ասիստենտը կարող Է փոխգործակցել սարքերի եւ ծառայությունների հետ՝ տարբեր խնդիրների լուծման համար:

Новый флагман Samsung получит искусственный интеллект
Представители компании Samsung объявили, что в Galaxy S8 появится виртуальный помощник с искусственным интеллектом (ИИ). Об этом пишет The Korean Times.
«Galaxy S8 станет нашим первым смартфоном с технологией ИИ-ассистента, — рассказал вице-президент Samsung Electronics Ин Йонг Ри. — Эту будет первым шагом в достижении нашего представления о том, как устройства с ИИ способны сделать жизнь людей удобнееե.
Компания планирует реализовать свою идею благодаря недавно приобретенному стартапу Viv, который занимался созданием умного помощника. Этот ассистент способен взаимодействовать со сторонними устройствами и сервисами для решения различных задач,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.