Վերջին 4 ամսվա ընթացքում ՊԵԿ համակարգից ազատվել է 258 աշխատակից. Կարեն Կարապետյան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին 4 ամսվա ընթացքում, Պետական եկամուտիների կոմիտեի համակարգի օպտիմալացման արդյունքում, այլ աշխատանքի է անցել կամ աշխատանքից ազատվել 258 աշխատակից: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«ՊԵԿ-ի աշխատակազմի հետ իմ առաջին հանդիպման ժամանակ նշել էի, որ այսօր լուրջ առաջադրանքներ կան դրված ՊԵԿ-ի առջև, ու մեզ հետ կշարունակեն աշխատել բոլոր նրանք, ովքեր իրենց մասնագիտական որակներով կհամապատասխանեն նոր պահանջներին։
Վերջին 4 ամսվա ընթացքում, ՊԵԿ համակարգի օպտիմալացման արդյունքում, այլ աշխատանքի է անցել կամ աշխատանքից ազատվել 258 աշխատակից:
2016 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբերին հարկային ու մաքսային հավաքագրումները գերազանցել են 2015 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշները 9,4%-ով եւ, համապատասխանաբար, 2,5 տոկոսով»,- գրել է նա:

YEREVAN, FEBRUARY 25, ARMENPRESS. During the last 4 months, 258 employees of the State Revenue Committee were dismissed or find another job as a result of the optimization policy, Prime Minister Karen Karapetyan writes on Facebook, reports “Armenpress”.
“During my first meeting with the SRC staff I said that today there are serious tasks faced by the SRC, and those, who will meet the new requirements with their professional qualities, will continue to work with us.
In the last 4 months, as a result of the optimization of the SRC system, 258 employees found another jobs or were dismissed.
In November-December 2016, tax and customs collections exceeded those of the same period of 2015 by 9.4% and 2.5% respectively”, he writes.