Վերջին 4 ամսվա ընթացքում ՊԵԿ համակարգից ազատվել է 258 աշխատակից. Կարեն Կարապետյան
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին 4 ամսվա ընթացքում, Պետական եկամուտիների կոմիտեի համակարգի օպտիմալացման արդյունքում, այլ աշխատանքի է անցել կամ աշխատանքից ազատվել 258 աշխատակից: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«ՊԵԿ-ի աշխատակազմի հետ իմ առաջին հանդիպման ժամանակ նշել էի, որ այսօր լուրջ առաջադրանքներ կան դրված ՊԵԿ-ի առջև, ու մեզ հետ կշարունակեն աշխատել բոլոր նրանք, ովքեր իրենց մասնագիտական որակներով կհամապատասխանեն նոր պահանջներին։
Վերջին 4 ամսվա ընթացքում, ՊԵԿ համակարգի օպտիմալացման արդյունքում, այլ աշխատանքի է անցել կամ աշխատանքից ազատվել 258 աշխատակից:
2016 թվականի նոյեմբեր-դեկտեմբերին հարկային ու մաքսային հավաքագրումները գերազանցել են 2015 թվականի նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշները 9,4%-ով եւ, համապատասխանաբար, 2,5 տոկոսով»,- գրել է նա:

За последние 4 месяца из системы КГД ушли 258 сотрудников – Карен Карапетян
За последние 4 месяца в результате  оптимизации  из системы Комитета по госдоходам ушли или перешли на  другую работу  258 сотрудников. Как  передает Арменпресс, об этом в  Facebook  написал премьер-министр РА Карен Карапетян.
“На своей  первой  встрече  с аппаратом КГД я отметил, что сегодня перед комитетом стоят серьезные задачи, и с нами останутся работать те, кто своими профессиональными качествами будут отвечать новым требованиям.
За последние 4 месяца в результате  оптимизации  из системы Комитета по госдоходам ушли или перешли на  другую работу  258 сотрудников.
В ноябре-декабре 2016г. налоговые и таможенные  сборы превзошли показатель за тот же период 2015г. соответственно на 9,4% и 2,5%”, написал он.