Ձախ Հարութի մենահամերգին կհնչեն նրա հին և նոր երգերը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հարութ Փամբուկչյանը` սիրված երգիչ Ձախ Հարութը, ժամանել է Երևան: Նա մայիսի 20-ին մենահամերգով հանդես կգա Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ երգչի հետ  ելույթ կունենան հանրապետության լավագույն երաժիշտները:
Համերգի ընթացքում Ձախ Հարութի երկրպագուները հնարավորություն կստանան վայելելու նրա հին և սիրված երգեր, ինչպես նաև նոր ստեղծագործություններ: Սպասվում են նաև անակնկալներ:
Համերգը կազմակերպել է Yeghoyan Production-ը:
Հարութ Փամբուկչյանը ծնվել է 1950 թվականի հուլիսի 1-ին, Երևանում: Հայտնի է նաև Ձախ Հարութ անունով՝ ձախլիկ լինելու պատճառով: Վաղ տարիքից սովորել է կիթառ, սազ, բուզուկի, դհոլ ու դաշնամուր: Ավարտել է Երևանի թիվ 43 միջնակարգ դպրոցը, Փ. Թերլեմեզյանի անվան գեղարվեստի ուսումնարանը: Իր ստեղծած «Էրեբունի» խմբով ելույթներ է ունեցել տարբեր միջոցառումների շրջանակում և հանդես եկել բազմազան երգացանկով: 1975-ին կարճ ժամանակով մեկնել է Լիբանան, այնուհետև` ԱՄՆ, որտեղ թողարկել է առաջին ձայնասկավառակը` «Ուր էիր, Աստված» խորագրով: Երգացանկում ներառված են ազգագրական, ժողովրդական, պարային և այլ ստեղծագործություններ: Երկար տարիներ ապրում և ստեղծագործում է ԱՄՆ-ում:

На сольном концерте Дзах Арута прозвучат его старые и новые песни
Заслуженный артист Армении, любимый певец Арут Памбукчян – Дзах Арут, уже прибыл в Ереван. 20 мая певец с сольным концертом выступит в Спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна. По сообщению «Арменпресс», вместе с Памбукчяном на сцену выйдут лучшие музыканты республики.
В ходе концерта поклонники творчества Дзах Арута получат возможность услышать его старые и полюбившиеся песни, а также новые произведения певца. Ожидаются и сюрпризы.
Концерт организован со стороны компании Yeghoyan Production.
Арутюн Памбукчян родился 1 июля 1950 года в Ереване. Учился игре на гитаре, бузуки, сазе, дхоле, ударных и пианино. Окончил художественное училище им. П. Терлемезяна. организовал группу «Эребуни», играющую разнообразную музыку - от Азнавура до Пресли и Deep Purple. В 1975 году певец переехал в Ливан, позже обосновался в США, где и проживает вместе с женой и сыном. В конце 1980-х многократно и с большим успехом выступил на ереванском стадионе «Раздан». Памбукчян записал более 20 альбомов, его известные песни - «Асмар ахчик», «Зоканч», «Мшо ахчик», «Ай качер», «Эй джан» и др.
В настоящее время Дзах Арут проживает в Соединенных Штатах Америки - в штате Калифорния, и активно участвует в благотворительной и общественной деятельности армянской общины США. Популярность его давно вышла из армянских кругов и распространилась среди американцев, которым не безразлична культура армянского народа.