ԱԺ 4 խմբակցություններն ընտրել են ղեկավարներ և քարտուղարներ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի 4 խմբակցությունները նիստեր են գումարել և ընտրել խմբակցության ղեկավարներ և քարտուղարներ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովի նիստի ընթացքում այս մասին հայտարարեց ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը:
«Հանրապետական» խմբակցությունը նիստի ընթացքում խմբակցության ղեկավար է ընտրել Վահրամ Բաղդասարյանին, քարտուղար՝ Գագիկ Մելիքյանին: «Ելք» դաշինքի խորհրդարանական խմբակցության նիստի ընթացքում խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Նիկոլ Փաշինյանը, քարտուղար՝ Գևորգ Գորգիսյանը: «Ծառուկյան» դաշինքի խմբակցության նիստում խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Գագիկ Ծառուկյանը, քարտուղար՝ Վահե Էնֆիաջյանը: ՀՅԴ խմբակցության նիստում խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Արմեն Ռուստամյանը, քարտուղար՝ Աղվան Վարդանյանը:

4 factions of Armenia’s Parliament elect heads and secretaries
YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. 4 factions of the Parliament of Armenia convened sessions during which they elected heads and secretaries for their factions, Parliament Speaker Ara Babloyan announced during the parliament session, Armenpress reports.
During the session of the RPA faction, Vahram Baghdasaryan has been elected as head of the faction, and Gagik Melikyan as faction’s secretary.
‘Yelk’ bloc faction elected Nikol Pashinyan as head and Gevorg Gorgisyan as secretary of the faction.
During their session ‘Tsarukyan’ bloc elected Gagik Tsarukyan as head of the faction and Vahe Enfiajyan as faction secretary.