«Տաշիր» ընկերությունը գնել է «Իզվեստիայի» խմբագրության շենքը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Տաշիր» ընկերությունների խումբն ավարտել է Մոսկվայում «Իզվեստիայի» խմբագրության շենքի գնման գործընթացը և սկսել է վերակառուցման աշխատանքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն` վկայակոչելով իր աղբյուրները: Ըստ աղբյուրի, նախագծով նախատեսվում է նոր արդիական բազմաֆունկցիոնալ համալիր ստեղծել, որի համար ներդրումները կկազմեն մոտ 150 մլն դոլար:
Ճակատային մասը կմնա անփոփոխ, սակայն կավելանա նոր համալիր, որը կունենա 250 հյուրանոցային համար, գրասենյակային տարածքներ, հանրային սննդի և առևտրի ձեռնարկություններ: Կվերակառուցվի միայն շենքի վերգետնյա մասը:
«Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահը և հիմնադիրը Սամվել Կարապետյանն է, որին Forbes-ը դասել է ՌԴ ամենահարուստ մարդկանց շարքում`32-րդ հորիզոնականում $3.4 մլրդ կարողությամբ: Մարտի 25-ին «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը և ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը մեկնարկեցին «Հայաստանի ներդրողների ակումբ» ոչ հրապարակային պայմանագրային ներդրումային ֆոնդի գործունեությունը:

Tashir Group of Companies acquires Izvestiya publishing house building in Moscow
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. Tashir Group of Companies finished the acquisition process of the Izvestiya publishing house of Moscow building and began re-construction works, RIA Novosti reported citing a source familiar with the project.
According to the source, a modern multi-functional complex is planned to be created, with nearly 150 million dollars investments.
The facade will remain unchanged, however a new complex will be added with 250 hotel rooms, office spaces, food and retail points.
The president and founder of Tashir Group of Companies is Samvel Karapetyan, the Armenian billionaire with an estimated net worth of 3,4 billion dollars, according to Forbes.