Էքստրեմալ տուրիզմի սիրահարները փոքր ինքնաթիռով կարող են թռչել Ստեփանակերտի օդանավակայանից
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ստեփանակերտի օդանավակայանը և «Yell Extreme Park»-ը համատեղ երկտեղանոց ինքնաթիռով թռիչքներ կկազմակերպեն Արցախի տարածքում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Տավուշի մարզի Ենոքավան գյուղում գտնվող «Yell Extreme Park»-ի հեղինակ Տիգրան Չիբուխչյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ  թռիչքներն իրականացվելու են Ստեփանակերտ-Շուշի երթուղով. տևողությունը՝ 20 րոպե: «Կլինեն նաև թռիչքներ Ստեփանակերտ-Գանձասար ուղղությամբ»,- նշեց Չիբուխչյանը։
Առաջին անգամ է, որ «Yell Extreme Park»-ը Ենոքավանից դուրս միջոցառում է կազմակերպում:  Հայաստանում և Արցախում կան բազմաթիվ էքստրեմալ և հետաքրքիր ժամանցի վայրեր ունենալու բոլոր հնարավորությունները։ Տիգրան Չիբուխչյանի խոսքով, երկտեղանոց ինքնաթիռով թռիչքների կազմակերպումը միտված է ապացուցելու, որ կարելի է հավուր պատշաճի օգտագործել մեր երկրի բոլոր ենթակառուցվածքները։

Extreme tourism lovers can fly from Stepanakert’s airport by light aircraft
YEREVAN, MAY 22, ARMENPRESS. Stepanakert airport and “Yell Extreme Park” will organize flights over Artsakh by a two-person airplane. “Armenpress” reports initiator of “Yell Extreme Park” located in Armenia’s Tavush province Tigran Chibukhchyan told the reporters that the flights will operate on the route Stepanakert-Shushi with 20-minute duration. “There will be flights also in the route Stepanakert-Gandzasar”, he said.
According to Tigran Chibukhchyan, there are many places in Artsakh suitable for extreme tourism and these flights come t prove that it’s possible to make use of all the infrastructures of our country.