Իրանի գյուղնախարարը հայ գործընկերոջը հրավիրեց Թեհրան քննարկելու համագործակցությանն առնչվող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Իգնատի Առաքելյանի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության գյուղատնտեսության ջիհադի նախարար Մահմուդ Հոջջաթիի հանդիպման շրջանակներում Իրանի գյուղնախարարը հայ գործընկերոջը հրավիրեց Թեհրան՝ քննարկելու այդ ոլորտում շարունակական համագործակցությանն առնչվող հարցերը:
«Ես հրավիրում եմ Ձեզ և Ձեր գործընկերներին բանակցությունների շարունակությունն անցկացնել Թեհրանում: Երկրորդ բանակցություններում քննարկելու ենք այս հանդիպման արդյունքում  գրանցած ձեռքբերումները»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, դիմելով ՀՀ գյուղնախարարի պաշտոնակատարին, ասաց Մահմուդ Հոջջաթին:
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Իգնատի Առաքելյանը, շնորհակալություն հայտնելով հրավերի և հանդիպման ընթացքում իրանական կողմի առաջարկների համար, նշեց, որ գյուղատնտեսության ոլորտում Իրանի գրանցած ցուցանիշները շատ տպավորիչ են:
«Ես համոզված եմ, որ ստեղծելով երկու գյուղնախարարությունների աշխատանքային խումբը, կկարողանանք շատ բաներ ընդօրինակել և Իրանից Հայաստան բերել: Հայաստանը կարող է կարմիր մսի արտադրությունը զարգացնել այն նպատակով, որ արտահանի Իրան: Անպայման կայցելենք Իրանի Իսլամական Հանրապետություն»,- ասաց Առաքելյանը:

Iran’s Agriculture Minister invites his Armenian counterpart to Tehran to discuss bilateral cooperation
Iran’s Agriculture Minister invites his Armenian counterpart to Tehran to discuss bilateral
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. During the meeting with Armenia’s acting Minister of Agriculture Ignati Arakelyan in Yerevan, Iranian Minister of Agriculture Jihad Mahmoud Hojjati invited his Armenian counterpart to visit Tehran to discuss issued related to the continuous cooperation in the field, reports Armenpress.
“I invite you and your partners to continue talks in Tehran. During the talks we will discuss the results achieved at this meeting”, Mahmoud Hojjati said.
In his turn Ignati Arakelyan thanked for the invitation and the proposals of the Iranian side during the meeting, stating that Iran’s results recorded in agriculture field are very impressing.
“I am convinced that by establishing a working group of the two ministries, we will be able to learn many things from Iran and bring them to Armenia. Armenia can develop the production of red meat with the purpose to export it to Iran. We will definitely visit the Islamic Republic of Iran”, the acting Minister said.