«Հայփոստ»-ը, «Հայֆիլմ»-ը, ՀՀ կառավարության ընդունելությունների տունն ընդգրկվել են մասնավորեցման ծրագրում
«Հայփոստ»-ը, «Հայֆիլմ»-ը, ՀՀ կառավարության ընդունելությունների տունն
ընդգրկվել են մասնավորեցման ծրագրում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը հաստատեց 2017-2020 թվականների մասնավորեցման ծրագիրը, որով նախատեսվում է մասնավորեցնել 47 պետական ընկերություններ, որոնցից 23-ը՝ սեփականաշնորհման նախկին ծրագրով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանն ասաց, որ սեփականաշնորհման են ներկայացվել մի քանի խոշոր ընկերություններ:
Դրանց թվում են՝ Հայաստանի փոստի ազգային օպերատոր «Հայփոստը», «Հայֆիլմ» կինոստուդիան, ՀՀ կառավարության ընդունելությունների տունը, «Հրազդանի մարզահամալիր» ՓԲԸ-ն, «Հայավտոկայանը», Երևանի ոսկերչական գործարանի պետական բաժնետոմսերի փաթեթը, Կուրորտաբանության և ֆիզիոթերապիայի գիտահետազոտական ինստիտուտը, Ֆանարջյանի անվան ուռուցքաբանության ազգային կենտրոնը, Ռադիոիզոտոպների արտադրության կենտրոնը և այլն:

Government to privatize major state-owned companies, 36 billion drams in proceeds expected
YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. The Armenian government approved the 2017-2020 privatization program, under which 47 state-owned companies are planned to be privatized – 23 of which under the previous program.
Arman Sahakyan, head of the state property management department, said during the Cabinet meeting that several major companies have been presented for privatization.
The companies include Haypost – the national post operator of Armenia, HayFilm movie studio, the Government’s Reception House, Hrazdan Sports Complex CJSC, the state-owned shares of Yerevan’s jewelry factory, Research Institute of Spa Treatment and Physiotherapy, the Fanarjyan National Oncology Center, the Radioisotope Production Center and others.