Սեւ արջի հետ հանդիպումից հետո հրաշքով փրկված նետաձիգը դարձել Է սոցցանցերի հերոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սեւ արջի հետ հանդիպումից հետո հրաշքով ողջ մնացած կանադացի որսորդ Ռիչարդ Ուեսլին դարձել Է սոցցանցերի հերոսը: Տեսահոլովակը հրապարակված Է նրա YouTube-ալիքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Տեսագրության մեջ, որը չորս օրում հավաքել Է 1,3 միլիոնից ավելի դիտում եւ բազմաթիվ հիացական մեկնաբանություններ, նետ ու աղեղով զինված Ուեսլին որս Է անում Օնտարիոյի նահանգի (Կանադա) Ֆայեր Ռիվերի շրջանում: Նա նկատում Է սեւ արջին, որը հանկարծ հայտնվում Է բլրակի հետեւից:
Չնայած այն բանին, որ Ուեսլին պատրաստվել Էր գազանի հարձակմանը, նետահարել չի հասցնում. կենդանին որսորդին տապալում Է գետին: Այնուամենայնիվ, տղամարդուն հաջողվում Է փախչել գիշատչից: «Անկեղծորեն ուրախ եմ, որ դա ճակատագրական դեպք չԷր»,- նշել Է նա տեսահոլովակի նկարագրության մեջ:

Чудом выживший после встречи с черным медведем лучник стал героем соцсетей
Чудом выживший после встречи с черным медведем канадский охотник Ричард Уэсли (Richard Wesley) стал героем соцсетей. Ролик был опубликован на егоYouTube-канале.
На видео, которое за четыре дня набрало более 1,3 миллиона просмотров и множество восторженных комментариев, вооруженный луком и стрелами Уэсли охотится в районе Файер Ривер в провинции Онтарио (Канада). Он замечает черного медведя, который внезапно появляется из-за пригорка,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Несмотря на то, что Уэсли подготовился к нападению зверя, выстрелить он не успел — животное повалило охотника на землю. Тем не менее, мужчине удалось убежать от хищника. «Искренне рад, что это был не роковой случай», — отмечает он в описании к ролику.