Թրամփը կարող է խստացնել հակառուսական պատժամիջոցները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ վարչակազմը ներկայիս պայմաններում չի նախատեսում մեղմացնել Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցները և անգամ կարող է դրանք ավելի խստացնել: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ռիա-նովոստի»-ն, այդ մասին հայտարարել է Սպիտակ տան բարձրաստիճան ներկայացուցիչը:
«Մենք չենք մեղմացնում պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ: Մենք, հնարավոր է, կուսումնասիրենք խստացումները (պատժամիջոցների)»,- ասել է նա:
Սպիտակ տան ներկայացուցիչն ընդգծել է, որ ԱՄՆ նախագահը մտադիր է պահպանել պատժամիջոցները: «Նախագահը հստակ հասկացրեց, թե ինչպես Ռուսաստանը կարող է հասնել պատժամիջոցների վերացման»,- ավելացրել է նա:

YEREVAN, MAY 26, ARMENPRESS. Under the existing conditions the US administration is not planning to mitigate anti-Russian sanctions, moreover, they can be tightened, “Armenpress” reports, citing Ria Novosti, high ranking White House official announced.
“We are not going to mitigate the anti-Russian sanctions. May be we will think of enhancing them”, he said.
The White House representative stated that the US President plans to preserve the sanctions. “The President put it clear how Russia can achieve lifting sanctions”, he added.