ՀՅԴ ԳՄ-ն պահանջում է Աղվան Վարդանյանից վայր դնել պատգամավորական մանդատը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն Մարմինը հայտնում է, որ այսօր ՀՀ ազգային ժողովում ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանի հնչեցրած տեսակետը անձնական որոշում է և չի համապատասխանում Հ.Յ. Դաշնակցության պաշտոնական դիրքորոշմանը:
«Կատարվել է կարգապահական կոպիտ խախտում, որը կդառնա քննության նյութ: Ըստ այդմ, ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ-ն պահանջում է Աղվան Վարդանյանից վաղաժամ վայր դնել պատգամավորական մանդատը»,- ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, ասված է ՀՅԴ ԳՄ հայտարարության մեջ:
Ազգային ժողովում իր ելույթում ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը հայտարարել է, որ չի մասնակցելու ՀՀ վարչապետի ընտրության քվեարկությանը` չնայած կուսակցության որոշմանը, ըստ որի` ՀՅԴ-ն պետք է կողմ քվեարկի Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությանը:

YEREVAN, MAY 1, ARMENPRESS. The Supreme Body of ARF Armenia says the opinion of ARF faction MP Aghvan Vardanyan is his personal decision and isn’t in line with the official stance of the ARF.
“A gross disciplinary violation was committed, which will be subject to examination. Therefore, the ARF Armenia Supreme Body demands Aghvan Vardanyan to step down as Member of Parliament”, ARF said.
Vardanyan said in his speech during parliamentary debates that he will not take part in the voting of Prime Minister.