ՀՀ մշակույթի նախարարությունը հերքում է Սերժ Թանկյանին ֆիլմ նկարահանելու համար գումար փոխանցելու վերաբերյալ տեղեկատվությունը
ՀՀ մշակույթի նախարարությունը հերքում է Սերժ Թանկյանին ֆիլմ նկարահանելու
համար գումար փոխանցելու վերաբերյալ տեղեկատվությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ մշակույթի նախարարի խորհրդական Դավիթ Մաթևոսյանը հերքում է այն տեղեկատվությունը, որ նախարար Լիլիթ Մակունցը ամերիկահայ ռոք երաժիշտ, աշխարհահռչակ «System of A Down» ռոք խմբի հիմնադիր և մենակատար ՍԵրժ Թանկյանին 48 մլն դրամ է փոխանցել` թավշյա հեղափոխության մասին ֆիլմ նկարահանելու համար:
«Ինֆորմացիան չի համապատասխանում իրականությանը: ՀՀ մշակույթի նախարարը ոչ մի գումար չի հատկացրել Սերժ Թանկյանին»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ մշակույթի նախարարի խորհրդականը:

Armenian culture ministry denies media reports on transferring money to SOAD’s Serj Tankian for shooting a film
Armenian culture ministry denies media reports on transferring money to SOAD’s Serj Tankian
for shooting a film
YEREVAN, AUGUST 2, ARMENPRESS. Davit Matevosyan, advisor to the Armenian minister of culture, denies the media reports according to which culture minister Lilit Makunts transferred 48 million drams to world famous American-Armenian rock musician, soloist of SOAD group Serj Tankian to shoot a film about the velvet revolution.
“This information has nothing to do with the reality. The Armenian culture minister hasn’t provided any money to Serj Tankian”, Davit Matevosyan told Armenpress.