Արցախի խորհրդարանը հայտարարում է «Հայաստան» հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնին իր հանգանակության մասին
Արցախի խորհրդարանը հայտարարում է «Հայաստան» հիմնադրամի ամենամյա
հեռուստամարաթոնին իր հանգանակության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի խորհրդարանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնին կհանգանակի 1 միլիոն 400 հազար դրամ գումար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժինը:
«Այսօր՝ նոյեմբերի 22-ին կկայանա «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը, որի շրջանակներում հանգանակված միջոցներով շարունակվելու են Արցախի զարգացման ծրագրերը:
Ինչպես ամեն տարի, այս տարի ևս Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորական կազմն ու աշխատակազմը ակտիվորեն մասնակցում են հեռուստամարաթոնին ՝  նվիրաբերելով 1 400 000 ՀՀ դրամ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Parliament of Artsakh to donate 1.400.000 AMD to Hayastan All-Armenian Fund’s Telethon 2018
YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. The Parliament of Artsakh will donate 1 million 400 thousand drams to the annual Telethon of the Hayastan All-Armenian Fund, reports Armenpress.
The Parliament of Artsakh issued a statement which says: “Today, on November 22, the annual Telethon of the Hayastan All-Armenian Fund will be held within the frames of which Artsakh’s development programs will continue by the donated funds.
Like every year, this year as well the MPs and staff of the National Assembly of the Republic of Artsakh are actively taking part in the Telethon by donating 1.400.000 AMD”.