Քիմ Քարդաշյանն արդյունավետ է համարում քաղաքական գործիչների ակտիվությունը սոցիալական ցանցերում
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ աստղ Քիմ Քարդաշյանն արդյունավետ է համարում քաղաքական գործիչների ակտիվությունը սոցիալական ցանցերում: Երևանում հայաստանյան լրատվամիջոցների հետ ճեպազրույցում պատասխանելով սոցիալական ցանցերում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ակտիվության մասին հարցին, Քարդաշյանը նկատեց, որ այն կարող է լինել շատ օգտակար, քանի որ շատ մարդիկ են այդ հարթակներում հաղորդակցվում:
«Կարող է լինել արդյունավետ, քանի որ սոցիալական ցանցերը մեծ հասանելիություն ունեն: Ինչու ոչ. չօգտագործելու պատճառ չեմ տեսնում: Լավ է, երբ քաղաքական գործիչները սոցիալական ցանցերում ակտիվ են, քանի որ շատ մարդիկ են այդ հարթակներում հաղորդակցվում: Կարծում եմ, որ դա կարող է օգտակար լինել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց նա:
Քարդաշյանը Հայաստանում է իր չորս երեխաների, քրոջ՝ Քորթնիի և նրա երեք երեխաների հետ: Հոկտեմբերի 7-ին նրանք իրենց երեխաներին մկրտել են Մայր Աթոռ Սբ Էջմիածնում: Քարդաշյանը հոկտեմբերի 8-ին ելույթ է ունեցել Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողովին՝ WCIT 2019-ին:

Kim Kardashian thinks activity of politicians in social media can be effective
YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. Armenian-American reality TV superstar Kim Kardashian West thinks that the activity of politicians in social media can be effective.
In an interview with the reporters in Yerevan, asked what she feels about the activity of the Armenian Prime Minister in social media, Kardashian said it can be effective because there is such a large reach on social media.
“Why not? I think it’s good to have politicians on social media. I think it’s definitely the way that people communicate now, especially to a lot of people. So I think it can be beneficial”, she said.
Kim Kardashian West arrived in Armenia together with sister Kourtney Kardashian and children on October 8.
Kim Kardashian West participated in the 23rd World Congress on Information Technology (WCIT 2019),as a special keynote speaker and panelist.