Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակը ներկվել է ՀՀ դրոշի գույներով՝ ի նշան համավարակի դեմ պայքարի
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակը նոր տեսակի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման նպատակով հայտարարված արտակարգ դրության օրերին ներկվել է ՀՀ պետական դրոշի գույներով։
«Արմենպրես»-
ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Վիրաբյանը։
«Թբիլիսիի իմ գործընկեր, փոխքաղաքապետ Սոֆիո Խունտսարիան տեղեկացրեց, որ Թբիլիսիի հեռուստաաշտարակը այս օրերին ներկվել է Հայաստանի պետական դրոշի գույներով»,- գրել է Երևանի փոխքաղաքապետը ։
Նա գրառման մեջ մեջբերել է նաև Սոֆիո Խունտսարիայի խոսքերը․ «Այս պայքարում մենք ձեզ հետ ենք։ Միասին կհաղթահարենք համաճարակը»։
Վիրաբյանը շնորհակալություն է հայտնել Թբիլիսիի փոխքաղաքապետին և նույնպես գոտեպնդող խոսքեր ասել․«Միասին մենք ուժեղ ենք, ամեն ինչ լա՛վ կլինի»։

Tbilisi TV Tower lit up in Armenian flag colors in sign of solidarity during coronavirus pandemic
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. City authorities in the Georgian capital have illuminated the Tbilisi TV Tower in the colors of the Armenian flag in a sign of solidarity in the fight against the coronavirus pandemic, the Deputy Mayor of Yerevan Tigran Virabyan said on social media.
“My colleague in Tbilisi, the Deputy Mayor Sopio Khuntsaria informed that the Tbilisi TV Tower has been painted these days in the colors of the Armenian state flag,”he said.
Virabyan quoted Khuntsaria’s comments: “We stand with you in this fight. Together we will overcome the epidemic”.
Virabyan thanked his Georgian counterpart and expressed words of support as well. “Together we are strong, everything will be all right”.