Ադրբեջանն ունի 5139 զոհ և սպառազինության մեծ կորուստներ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի դեմ սեպտեմբերի 27-ից սանձազերծած լայնածավալ ագրեսիայի և ռազմական գործողությունների արդյունքում Ադրբեջանն ունեցել է կենդանի ուժի 5139 կորուստ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայկական միասնական տեղեկատվական հարթակը հրատարակել է ադրբեջանական կորուստների նոր տվյալներ, որոնց համաձայն՝ հակառակորդը կորցրել է 173 ԱԹՍ, 16 ուղղաթիռ, 18 ինքնաթիռ, 521 զրահատեխնիկա, 4 ՏՈՍ:
Վերջին օրվա ընթացքում խոցվել էր 5 ԱԹՍ, 7 զրահատեխնիկա, 1 ինքնաթիռ, կա 220 զոհ. այս տվյալներն արդեն ներառված են ընդհանուր թվերում:

YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. 5139 Azerbaijani servicemen have been killed in action so far since Azerbaijan launched the large-scale attack on Artsakh beginning September 27, the Armenian Unified InfoCenter reported.
According to the updated information on adversary losses, the Azerbaijani military has lost 173 UAVs, 16 helicopters, 18 warplanes, 521 tanks and other armored equipment and 4 TOS launchers.
In the past day alone the Azeri armed forces lost 5 UAVs, 7 armored hardware, 1 warplane and 220 servicemen.