ՌԴ նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել. քննարկվել են ԼՂ կարգավորմանը վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումից առաջ Վլադիմիր Պուտինը հունվարի 10-ին խորհրդակցություն է անցկացրել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքէջը:
Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման և Հարավային Կովկասում տիրող իրավիճակին վերաբերող հարցեր:
«Լեռնայինղարաբաղյան կարգավորման խաղաղ գործընթացի ապահովման և, ընդհանուր առմամբ, Հարավային Կովկասում իրադրության հարցը միջազգային բնույթ է կրում»,-նշել է ՌԴ նախագահը։
Հանդիպմանը մասնակցել են ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևը, Արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, Պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, Անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը, Արտաքին հետախուզության ծառայության տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը:

Президент России провел совещание: обсуждались вопросы, касающиеся карабахского урегулирования
Владимир Путин 10 января  до встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым провел совещание.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает официальный сайт президента РФ.
Обсуждались вопросы, касающиеся урегулирования нагорно-карабахского конфликта и ситуации на Южном Кавказе.
“Вопрос обеспечения мирного процесса по нагорно-карабахскому урегулированию и ситуации на Южном Кавказе в целом имеет международный характер”, - отметил президент РФ.
В совещании  участвовали секретарь Совета безопасности РФ Николай Патрушев, министр иностранных дел Сергей Лавров, министр обороны Сергей Шойгу, директор ФСБ Александр Бортников, директор Службы внешней разведки Сергей Нарышкин.