Հայաստանում նկատվում է ռուսական ներդրումների ակտիվացում. Փաշինյանը սա լավ ազդակ է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում 2021-ին ռուսական ներդրումների  ակտիվացում է նկատվում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Սոչիում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը:
«2021 թվականին նկատվում է ռուսական ներդրումների որոշակի ակտիվացում Հայաստանում: Եվ սա մեզ համար շատ կարևոր է, քանի որ կարծում եմ, որ սա ազդանշան է ներդնողների համար, որ ՀՀ-ն շատ հուսալի երկիր է տարածաշրջանում և սա, իհարկե, շատ կարևոր է մեզ համար»,-ասաց Փաշինյանը:
Նա նշեց, որ, ցավոք, կորոնավիրուսի հետ կապված տնտեսական դժվարությունները շարունակվում են: ԵԱՏՄ-ի շրջանակում գրանցվել է առևտրաշրջանառության ակտիվացում:
Վարչապետը հույս հայտնեց, որ վերջիվերջո կհասնեն տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կոմունիկացիաների բացման որոշմանը, որ միանշանակ կբերի առևտրատնտեսական կապերի ակտիվացման՝ ԵԱՏՄ շրջանակում և Հայաստանի և Ռուսաստանի երկկողմ հարաբերություններում:

В Армении наблюдается активизация российских инвестиций: Пашинян
В 2021 году в Армении наблюдается активизация российских инвестиций. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян во время встречи с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным в Сочи.
«В 2021 году наблюдается определенная активизация российских инвестиций в Армению. И это очень важно для нас, потому что я думаю, что это также сигнал для инвесторов, что Армения - очень надежная страна в регионе, это, конечно, очень важно для нас», - сказал Пашинян.
Он отметил, что, к сожалению, экономические трудности, связанные с коронавирусом, продолжаются. Зафиксирована активизация торговли в рамках ЕАЭС.
Премьер выразил надежду, что наконец-то будет принято решение об открытии всех экономических и транспортных коммуникаций в регионе, что обязательно приведет к активизации торгово-экономических связей в двусторонних отношениях между Арменией и Россией и в рамках ЕАЭС.