Սիրիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 237-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 237-ի, 639 մարդ վիրավորվել է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է РИА Новости գործակալությունը՝ վկայակոչելով Սիրիայի առողջապահության նախարարության հրապարակած տվյալները:
ss2.jpg (1.22 MB)
ss4.jpg (2.24 MB)
Al Jazeera լրատվամիջոցն իր հերթին հաղորդում է, որ Սիրիայի ընդդիմությունը երկրի հյուսիս-արևմտյան հատվածում արտակարգ դրություն է հայտարարել: «Սպիտակ սաղավարտներ» կազմակերպությունը միջազգային հանրությանը կոչ է արել աջակցություն ցուցաբերել որոնողափրկարարական աշխատանքներում:
ss1.jpg (1.83 MB)
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էր «Արմենպրես»-ը, Թուրքիայի Քահրամանմարաշ նահանգում 7.4 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 76-ի, կա 440 տուժած:

Число жертв землетрясения в Сирии возросло до 237 человек
Число погибших в результате землетрясения в Сирии достигло 237, раненых - 639. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство «РИА Новости» со ссылкой на данные, опубликованные Министерством здравоохранения Сирии.
«Al Jazeera» сообщила, что сирийская оппозиция объявила в северо-западной части страны чрезвычайное положение. Организация «Белые каски» призвала международное сообщество оказать помощь в проведении поисково-спасательных работ.
Как ранее сообщала «Арменпресс», число пострадавших в результате землетрясения силой 7,4 балла в провинции Кахраманмараш Турции достигло 76 человек, раненых -  440.