Իրանը պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստան դեղամիջոցներ արտահանել
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը Իրան-Հայաստան համատեղ տնտեսական հանձնաժողովի 18-րդ նիստում պատրաստակամություն է հայտնել Հայաստան արտահանել իրանական արտադրության դեղագործական արտադրանք։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է IRNA-ն:
Փետրվարի 14-ին կայացած Իրան-Հայաստան համատեղ տնտեսական հանձնաժողովի 18-րդ նիստի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել տնտեսական համագործակցության հետագա ընդլայնման ուղղությամբ։
Իրանի Պարենի և դեղերի վարչության ղեկավար Հեյդար Մոհամմադին հայտարարել է, որ երկիրը պատրաստ է Հայաստան արտահանել հայրենական արտադրության դեղամիջոցներ։
Նշվում է, որ Հայաստանի առողջապահության փոխնախարար Լենա Նանուշյանն ասել է, որ Իրանը զգալի առաջընթաց է գրանցել դեղերի և բժշկական սարքավորումների արտադրության ոլորտում։
Հայաստանը ողջունում է Իրանի հետ համագործակցությունը առողջապահական զբոսաշրջության և այլ բնագավառներում:

Iran ready to export medicine to Armenia
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS. The Islamic Republic, in the 18th meeting of the Iran-Armenia Joint Economic Commission, has expressed readiness to export Iran-made pharmaceutical products to Armenia.
During the 18th meeting of the Iran-Armenia Joint Economic Commission held on February 14, both sides exchanged views to further expand economic cooperation, IRNA reports.
Head of Iran’s Food and Drug Administration (IFDA) Heidar Mohammadi voiced the country’s readiness to export domestically produced drugs to Armenia.
For her part, Deputy Minister of Healthcare of Armenia Lena Nanushyan said that Iran has made significant progress in the production of medicines and medical equipment.
Lena Nanushyan noted that Armenia welcomes cooperation with Iran in the field of health tourism, pharmaceutical insurance and healthcare.