Իրանի նախագահը ցավոտ պատասխանով է սպառնացել երկրի շահերի դեմ ցանկացած գործողության դեպքում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսին հայտարարել է, որ Իրանի շահերի դեմ ցանկացած գործողություն կհանդիպի ցավոտ պատասխանի։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Իրանի նախագահն այդ մասին ասել է Կատարի էմիր, շեյխ Թամիմ բեն Համադ Ալ Թանիի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում։
Իրանի նախագահի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Ռայիսին նշել է, որ Դամասկոսում Իրանի հյուպատոսությանը հասցված ավիահարվածի համար Իսրայելին պատժելու գործողությունը Իրանը իրականացրել է հաջողությամբ։
Իրանի նախագահն ասել է, որ Իրանի շահերի դեմ ամենաչնչին գործողությունն անգամ կարժանանա ցավոտ պատասխանի։
Իրանի նախագահի խոսքով՝ Թեհրանը ՄԱԿ-ի կանոնադրության 51-րդ հոդվածով նախատեսված ինքնապաշտպանության իրավունքին համապատասխան գրոհել է այն կենտրոնների վրա, որտեղից չարամիտ գործողություններ են կատարվել Իսլամական Հանրապետության դեմ:

Президент Ирана пригрозил мощным ответом в случае любых действий, направленных против интересов страны
Президент Ирана пригрозил мощным ответом в случае любых действий,
направленных против интересов страны
Президент Ирана Эбрахим Раиси заявил, что любые действия против интересов Ирана встретят мощный ответ.
Как передает «Арменпресс», президент Ирана заявил об этом в ходе телефонного разговора с эмиром Катара шейхом Тамимом бен Хамадом Аль Тани.
Согласно сообщению администрации президента Ирана, Раиси отметил, что операция по наказанию Израиля за авиаудар по консульству Ирана в Дамаске была успешно проведена.
Он заявил: «Я подчеркну, что любые новые авантюры против интересов иранского народа встретят более мощный ответ, который заставит пожалеть о содеянном».
По словам президента Ирана, Тегеран в соответствии с правом на самооборону, предусмотренным статьей 51 Устава ООН, атаковал центры, из которых были совершены злонамеренные действия против Исламской Республики.