Ucom-ն անվճար ինտերնետ է ապահովել Իջևանի չորս համայնքների կանգառներում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ucom ընկերությունը անվճար Wi-Fi է ապահովել Իջևանի չորս համայնքներում տեղադրված «խելացի» կանգառներում։
Բերքաբեր, Սարիգյուղ, Այգեհովիտ և Վազաշեն սահմանամերձ համայնքներում վերջերս կառուցվել են արևային կայաններով կահավորված կանգառներ, որոնք ունեն էլեկտրաէներգիայի հասանելիություն։ Իր կողմից Ucom-ը լարային ինտերնետ է անցկացրել դեպի տաղավարներ և ապահովել Wi-Fi ծածկույթ, որից բնակիչները կկարողանան օգտվել՝ տրանսպորտ սպասելիս։
Ijevan 2.jpg (181 KB)
«Մենք անցած տարի ֆիքսված կապ անցկացրինք Իջևանում՝ որպես մարզերում ցանցի ընդլայնման ծրագրի մի մաս։ Սակայն ուղղակի որակյալ ծառայություններ մատուցելը մենք բավարար չենք համարում, այլ ճիշտ ենք գտնում, որ պետք է հնարավորինս օգտակար լինենք այն համայնքներին, որտեղ աշխատում ենք։ Հուսով ենք, այս քայլով ավելի հարմարավետ կդարձնենք բնակիչների կյանքը», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մեր համայնքի չորս գյուղական բնակավայրում՝ Վազաշեն, Այգեհովիտ, Սարիգյուղ և Բերքաբեր համայնքներում տեղադրվել են արևային վահանակներով աշխատող «խելացի կանգառներ»: Անհրաժեշտություն էր առաջացել տվյալ կանգառներն ապահովելու անվճար ինտերնետ կապով: Այս կապակցությամբ դիմեցինք Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին: Դրական արձագանքը չուշացավ և այսօր մեր բնակիչներն օգտվում են ընկերության ինտերնետ ծառայությունից», - նշել է Իջևան համայնքի ղեկավար Արթուր Ճաղարյանը։
Նշենք, որ անցած տարվա ընթացքում Ucom-ը ֆիքսված ցանց է անցկացրել Իջևանում, Գորիսում, Գավառում և Սևանում։

Ucom предоставил бесплатный доступ в интернет на остановках четырех общин Иджевана
Компания Ucom предоставила бесплатный Wi-Fi на «умных» автобусных остановках в четырех общинах Иджевана.
В приграничных общинах Беркабер, Сарыгюх, Айгеовит и Вазашен недавно построены автовокзалы, оборудованные солнечными электростанциями, которые имеют доступ к электроэнергии. Со своей стороны, компания Ucom провела в кабинки проводной интернет и обеспечила покрытие Wi-Fi, которым жители смогут воспользоваться в ожидании транспорта.
Ijevan 2.jpg (181 KB)
«В прошлом году мы осуществили фиксированную связь в Иджеване в рамках проекта расширения сети в регионах. Однако мы не считаем достаточным просто предоставлять качественные услуги, но считаем правильным, что мы должны быть максимально полезными для сообществ, где мы работаем. Мы надеемся, что этим шагом мы сделаем жизнь жителей более комфортной», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«В четырех селах нашей общины - Вазашен, Айгеовит, Саригюх и Беркабер установлены «умные остановки», работающие на солнечных батареях. Возникла необходимость обеспечить эти остановки бесплатным доступом в Интернет. По этому поводу мы обратились к генеральному директору Ucom Ральфу Йирикяну. Положительный ответ не заставил себя долго ждать, и сегодня наши жители пользуются интернет-услугами компании», - сказал глава общины Иджевана Артур Чагарян.
Отметим, что за прошедший год компания Ucom установила фиксированную сеть в Иджеване, Горисе, Гаваре и Севане.