Էդմոն Մարուքյանը իրավիճակի լուծման երեք ուղի է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեղծված իրավիճակի լուծման ուղիներից կարող են դառնալ ՀԷՑ-ի վերավաճառքը, ազգայնացումը կամ  լիցենզիայից զրկումը: Նման կարծիք հունիսի 24-ին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում արտահայտեց Ազգային ժողովի անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:
«Ունեմ այն զգացողությունը, որ ակցիան կբերի ակնառու փոփոխությունների՝ հաշվի առնելով այսօր ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի հայտարարությունը, ինչպես նաև Հանրապետության Նախագահի պատրաստակամությունն՝ ընդունել ցուցարարներին»,- ընդգծեց Էդմոն Մարուքյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ իր գործընկերների հետ միասին ցույցին անմիջական մասնակցությունից զերծ են մնում՝ հարգելով կազմակերպիչների ի սկզբանե արված հայտարարությունը, որ այն չպետք է ստանա քաղաքական բնույթ:

Эдмон Марукян предлагает 3 способа решения проблемы
Разрешить создавшуюся ситуацию можно тремя способами: перепродажей ЭСА, национализацией или лишением лицензии. Такое мнение выразил 24 июня в беседе с «Арменпресс» независимый депутат парламента Армении Эдмон Марукян.
“Сегодняшнее заявление председателя КРОУ Роберта Назаряна, а также готовность Президента Республики принять демонстрантов вызвали у меня ощущение, что акция приведет к серьезным изменениям”, - подчеркнул Марукян.
Депутат отметил, что он и его коллеги не принимают непосредственного участия в митинге, поскольку уважают заявление его организаторов о том, что он не должен получить политический характер.