Էդմոն Մարուքյանը իրավիճակի լուծման երեք ուղի է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեղծված իրավիճակի լուծման ուղիներից կարող են դառնալ ՀԷՑ-ի վերավաճառքը, ազգայնացումը կամ  լիցենզիայից զրկումը: Նման կարծիք հունիսի 24-ին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում արտահայտեց Ազգային ժողովի անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը:
«Ունեմ այն զգացողությունը, որ ակցիան կբերի ակնառու փոփոխությունների՝ հաշվի առնելով այսօր ՀԾԿՀ նախագահ Ռոբերտ Նազարյանի հայտարարությունը, ինչպես նաև Հանրապետության Նախագահի պատրաստակամությունն՝ ընդունել ցուցարարներին»,- ընդգծեց Էդմոն Մարուքյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ իր գործընկերների հետ միասին ցույցին անմիջական մասնակցությունից զերծ են մնում՝ հարգելով կազմակերպիչների ի սկզբանե արված հայտարարությունը, որ այն չպետք է ստանա քաղաքական բնույթ:

EREVAN, JUNE 24, ARMENPRESS: One of the ways to settle the situation might become the re-sale of the Electric Networks of Armenia, nationalization or revocation of the license. Independent deputy of the National Assembly of the Republic of Armenia Edmon Marukyan told Armenpress about it on June 24.
“I have the feeling that the action will bring to significant changes, taking into account the statement of the President of the Public Services Regulatory Commission of Armenia Robert Nazaryan, as well as the preparedness of the President Serzh Sargsyan to accept the demonstrators”, - underscored Edmon Marukyan.
Despite the protests, the new electricity tariff was approved at the session of the Public Services Regulatory Commission of Armenia on June 17. The electricity price has increased by 6,93 AMD, reaching 48,78 AMD per 1 kWh. Electric Networks of Armenia CJSC had suggested increasing the electricity price by 17 AMD per 1 kWh.