«Վեցյակի» հետ գործարքը կօգնի կարգավորել Եմենի եւ Սիրիայի իրադրությունը. Ռոուհանի
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միջուկային ծրագրի շուրջ Իրանի եւ միջազգային միջնորդների «վեցյակի» միջեւ կնքված համաձայնագիրն ավելի մեծ հնարավորություններ կստեղծի Եմենի եւ Սիրիայի հակամարտությունների շուտափույթ կարգավորման համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին հայտարարել է օգոստոսի 2-ին ազգային հեռուստատեսությամբ ունեցած ելույթի ընթացքում:
«Եմենի հակամարտության լուծումը քաղաքական է, Սիրիայի խնդրի լուծումը քաղաքական է: Միջազգային միջնորդների «վեցյակի» հետ Թեհրանի համաձայնագիրը կստեղծի նոր մթնոլորտ, որն ավելի բարենպաստ կլինի»,- ասել է Ռոուհանին, հաղորդել է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

Deal with P5+1 will create better prospects for Yemen and Syria conflict solution: Rouhani
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. The nuclear deal between Iran and six major powers will create better prospects for faster solutions of Yemen and Syria conflicts.  Armenpress reports that Iran's President Hassan Rouhani announced the aforementioned during his speech on the national television on August 2.
"The final solution in Yemen is political; in Syria the final solution is political. The agreement will create a new atmosphere. The climate will be easier.", RIA Novosti cites, President Rouhani stated.