Սպասվող լրահոս. 24.02.2016
Այսօր` փետրվարի 24-ին, Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայանալու է Հայկյան մրցանակաբաշխությունը: Մրցանակաբաշխության նպատակն է խթանել ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների ակտիվությունը, ուսանողական ինքնատիպ նախաձեռնությունները, գիտության ոլորտում երիտասարդների ներգրավվածությունն ու միջազգային համագործակցությունը:
«Մարդասիրական արձագանքից դեպի կայուն լուծումներ» խորագրով աշխատաժողով` Երևանում: Այն նվիրված է Սիրիայի հակամարտության հետևանքով տեղահանված և Հայաստանում հաստատված անձանց ինտեգրման խնդիրներին: Այն անցկացվում է ՀՀ սփյուռքի նախարարության, ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի հայաստանյան գրասենյակի, «Գալուստ Կյուլպենկյան» հիմնարկության և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության համատեղ նախաձեռնությամբ:
Ներքին և արտաքին քաղաքական զարգացումներին, տարածաշրջանային վերաձևավորումներին պատրաստվում է անդրադառնալ քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանը: «Մերձավոր և Միջին Արևելքի խնդիրները և տարածաշրջանային անվտանգությունը» թեմայի վերաբերյալ իր դիտարկումները կներկայացնի Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավոր Արագած Ախոյանը։
Տնտեսական գիտությունների դոցենտ, տնտեսագետ Կառլեն Խաչատրյանն էլ խոսելու է աշխարհաքաղաքական և տնտեսական զարգացումներում Հայաստանի տնտեսական վիճակի մասին:
ՌԴ սպառողական շուկայում հայտնաբերվել են վտանգավոր ապրանքներ: Ի՞նչ վտանգավոր ապրանքների մասին է խոսքը, որքանո՞վ է հավանական, որ դրանք հայտնվեն Հայաստանի ապրանքների շուկայում:  «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանն է խոսելու թեմայի շուրջ:
Օբյեկտային վարժանք` «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ում: Արտակարգ իրավիճակների ու տարածքային կառավարման նախարարության մասնագետները վարժանքի միջոցով կփորձեն բարձր հիմքերի վրա դնել հրդեհի դեպքում աշխատակիցների, մշակութային և նյութական արժեքների պաշտպանության կազմակերպումը:
Զորավար Անդրանիկ թանգարանի հիմնադիր Իլյիչ Բեգլարյանը պատրաստվում է ներկայացնել Զորավար Անդրանիկի 150-ամյակին նվիրված միջոցառումները, թանգարանի գործունեությունը:

Upcoming news for 24.02.2016
YEREVAN, FEBRUARY 24, ARMENPRESS. “Armenpress” state news agency introduces on the air of Lratvakan.am all that you will read, hear and see on today’s news.
Haykian award ceremony will take place at National Academic Theatre of Opera and Ballet after Alexander Spendiaryan today, on February 24. The goal of the award ceremony is to promote the activity of student self-governing bodies, foster unique student initiatives, involvement of students in science and international cooperation.
Workshop headlined “From humanitarian response to sustainable solutions” will be held in Yerevan. It is dedicated to integration problems of people deported as a result of the Syrian war who found a shelter in Armenia. It is organized by the joint efforts of the Ministry of Diaspora, Office of the United Nations High Commissioner for Refugees in Armenia, Calouste Gulbenkian Foundation and Armenian General Benevolent Union.
Political scientist v will refer to domestic and foreign political developments and regional re-orderings. National Assembly MP Aragats Akhoyan will introduce his remarks on “The Middle East and regional security” theme.
Associate Professor of Economics, economist Karlen Khachatryan will speak about the economic situation in Armenia under the light of geopolitical and economic developments.
Hazardous goods have been unveiled in Russia’s consumer market. What kind of goods is it about and can they appear in the Armenian market? Babken Pipoyan, Chairman of the Informed and Protected Consumer NGO, will talk about the issue.
Objective exercise at “Service for the Protection of Historical Environment and Cultural Museum-Reservations” SNCO. The experts of the Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations will try to improve the organization of protection of employees and cultural and material values by the exercise.
Founding director of “Commander Andranik” museum Ilyich Beglaryan will introduce the activities of the museum and events dedicated to the 150th anniversary of Commander Andranik.