Ադրբեջանը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 25 անգամ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հուլիսի 16-ի լույս 17-ի գիշերը հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է շուրջ 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 270 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, Արցախի պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijan has violated the cease-fire regime 25 times overnight
YEREVAN, JULY 17, ARMRENPESS: Azerbaijani forces have violated the cease-fire regime over 25 times on the Line of Contact between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan over the night of 16-17 July. As “Armrenpress” was informed by the press department of the Ministry of Defense of Nagorno-Karabakh Republic, the Azerbaijani side has been shooting from the rifles of different caliber with the overall of almost 270 shots.
The frontline units of the Defense Army of Nagorno-Karabakh control the operative-tactical situation on the ground and confidently hold their positions.