Զինված խմբի անդամները ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ակնկալիք ունեն. Ենիգոմշյան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդում գտնվող զինված անձանց շրջանում երկու վիրավոր կա: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց Հիմնադիր խորհրդարանի անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը: «Ուրիշ վիրավորներ չկան, մեկ վիրավորը նախկինից մնացած է, մյուսը նոր է, ունի թեթև վնասվածք: Ներսում գտնվող տղաները տիրապետում են իրավիճակին»,-ասաց  Ալեք Ենիգոմշյանը:
Նա փոխանցեց ՊՊԾ գնդում գտնվողների ակնկալիքները: Առաջինը վերաբերում է տեղում բժշկական բրիգադի հերթափոխով աշխատանք իրականացնելուն: «Ներսում ներկա բժիշկները պատանդ չեն: Տղաները հերթափոխի ապահովման պահանջ են դրել: Ուժի գործադրմամբ պահելու խնդիր չկա, նրանք կարող են դուրս գալ և բրիգադները միմյանց փոխարինեն»,-ասաց Ալեք Ենիգոմշյանը:
Երկրորդը վերաբերում է Ազգային ժողովի պատգամավորներին: Այն է` դիմեն ուժային կառույցներին և գնան, հանդիպեն ՊՊԾ գնդում զինված անձանց հետ:

Члены вооруженной группы надеятся на встречу в депутатами НС Армении: Енигомешян
На  территории захваченного полка ППС имеется еще 2 раненых из числа членов вооруженной группы. Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал член «Учредительного парламента» Алек Енигомешян. «Других раненых нет; один был ранен еще раньше, у другого свежее ранение – легкое. Ребята, которые находятся внутри территории, владеют обстановкой»,- сказал он.
Он передал ожидания тех, кто находятся внутри территории полка ППС. Первое – оказание медпомощи на месте путем сменной работы поста скорой помощи. «Врачи, которые находятся внутри территории – не заложники. Ребята потребовали обеспечения медицинского поста. Нет вопроса применения силы – медики могут выйти, и их сменят другие бригады»,- сказал Алек Енигомешян.
Второе – касается депутатов НС Армении. А именно – пусть депутаты обратятся к правоохранительным органам и встретятся с вооруженной группой на территории полка ППС.