Զինված խմբի անդամները ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ակնկալիք ունեն. Ենիգոմշյան
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդում գտնվող զինված անձանց շրջանում երկու վիրավոր կա: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց Հիմնադիր խորհրդարանի անդամ Ալեք Ենիգոմշյանը: «Ուրիշ վիրավորներ չկան, մեկ վիրավորը նախկինից մնացած է, մյուսը նոր է, ունի թեթև վնասվածք: Ներսում գտնվող տղաները տիրապետում են իրավիճակին»,-ասաց  Ալեք Ենիգոմշյանը:
Նա փոխանցեց ՊՊԾ գնդում գտնվողների ակնկալիքները: Առաջինը վերաբերում է տեղում բժշկական բրիգադի հերթափոխով աշխատանք իրականացնելուն: «Ներսում ներկա բժիշկները պատանդ չեն: Տղաները հերթափոխի ապահովման պահանջ են դրել: Ուժի գործադրմամբ պահելու խնդիր չկա, նրանք կարող են դուրս գալ և բրիգադները միմյանց փոխարինեն»,-ասաց Ալեք Ենիգոմշյանը:
Երկրորդը վերաբերում է Ազգային ժողովի պատգամավորներին: Այն է` դիմեն ուժային կառույցներին և գնան, հանդիպեն ՊՊԾ գնդում զինված անձանց հետ:

YEREVAN, JULY 27, ARMENPRESS. There are two wounded gunmen in the Police Patrol Station, member of the “Founding Parliament” Alek Yenigomshyan said, reports “Armenpress”. “There are no other wounded. The guys control the situation”, he said.
He conveyed the gunmen’s expectations who are in the Police station. The first one concerns the implementation of the shift work of the medical group. “The doctors, who are in the Police station, they are not hostages. The guys just demanded a work shift. They are not being kept here by force, they can go out and other medical groups can replace them”, Alek Yenigomshyan said.
The second concerns the Armenian MPs. They must ask the power structures to hold a meeting with the gunmen in the Police station.