Պավել Մանուկյանի առողջական վիճակում դրական տեղաշարժ է նկատվում
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության ՊՊԾ գնդում վիրավորված Պավել Մանուկյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ կայուն ծանր: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը:
«Պավել Մանուկյանի առողջական վիճակը երեկվա համեմատ նույնն է: Կայուն ծանր է, սակայն դրական տեղաշարժը նկատելի է: Ինչպես արդեն հաղորդել էինք արհեստական շնչառական ապարատն անջատված է, շնչում է ինքնուրույն, սակայն նա դեռ վերակենդանացման բաժանմունքում կշարունակի բուժումը»,-ասաց Անահիտ Հայթայանը:
Հուլիսի 17-ի առավոտյան մի խումբ զինված անձինք մուտք են գործել ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածք: ուլիսի լույս 27-ի գիշերը պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում իրավապահներինեն հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը: Տեղի է ունեցելփոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես և ՊավելՄանուկյանն ու նրա որդի Արամը: Երեքն էլ անմիջապես տեղափոխվել են հիվանդանոց: Արամ Մանուկյանն արդեն տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ:

There is a positive dynamics in gunman Pavel Manukyan’s health condition
“Pavel Manukyan’s health condition is the same compared to yesterday. He is in critical, but stable condition, however, there is a certain positive dynamics. As we have already said, he is breathing without a mechanical ventilation, however, he still will continue his treatment in the intensive care unit”, Anahit Haytayan said.
In the morning of July 17 gunmen stormed a Police station in Yerevan and took hostages. In the morning of July 27 two gunmen Gagik Yeghiazaryan and Aram Hakobyan surrendered to the law enforcement agencies. A firefight occurred as a result of which one of the law enforcement agencies, as well as Pavel Manukyan and his son Aram were wounded. All the three were immediately taken to hospital. Aram Manukyan has already been transferred to the “Prisoners’ Hospital”.