ՀՀ նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ժիրայր Ալթունյանի ծննդյան 70-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն օգոստոսի 23-ին շնորհավորական հեռագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության վաստակավոր գործիչ, Թ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական անսամբլի գեղարվեստական ղեկավար Ժիրայր Ալթունյանին՝ ծննդյան 70-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, մաղթել նրան առողջություն, երջանիկ կյանք, ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Ձեր նվիրվածությամբ և ջանքերով Թ. Ալթունյանի անվան երգի-պարի պետական անսամբլը շարունակում է իր ազգանվեր առաքելությունը՝ հավաքելով, մշակելով, պահպանելով և տարածելով հայ ժողովրդական մշակույթի անգին գոհարները:
Ալթունյանական շնչով ու ճաշակով երանգավորված՝ անսամբլի երգացանկը ուղեցուցային է թե՛ հայաստանյան և թե՛ սփյուռքահայ երաժշտախմբերի համար»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական հեռագրում:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил Жирайра Алтуняна с 70-летием
Президент Армении Серж Саргсян 23-го августа   поздравил художественного руководителя Государственного ансамбля песни-пляски Армении Жирайра Алтуняна с 70-летием, пожелав ему здоровья, счастья и новых творческих успехов. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
«Благодаря вашей преданности и усилиям, Государственный ансамбль песни-пляски Армении имени Татула Алтуняна продолжает свою патриотическую миссию – собирая, обрабатывая, сохраняяя и распространяя бесценные жемчужины армянской культуры.
Ансамбль, несущий в себе дух Алтуняна, является маяком для ансамблей - армянских и из диаспоры»,- сказано в поздравлении.