ՀՀ և ԳԴՀ պաշտպանության նախարարությունները մշակել են 2017թ. ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը
ՀՀ և ԳԴՀ պաշտպանության նախարարությունները մշակել են 2017թ. ռազմական
համագործակցության ծրագրի նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչությունում սեպտեմբերի 28-ին կայացել են հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ամենամյա երկկողմ բանակցությունները, որոնց մասնակցել է ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության պետ, գնդապետ Քրիստիան Շմիդտի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2016թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի արդյունքները և ձեռքբերումները, մշակվել է 2017թ. հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը:
բանակցությունների ամփոփման նպատակով գերմանական պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Կողմերը բարձր են գնահատել բանակցություների արդյունքները, պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցության մակարդակը, Աֆղանստանում միջազգային կայունության ապահովման գործողություններին համատեղ մասնակցությունը` ընդգծելով իրենց համագործակցության դինամիկան առավել զարգացնելու պատրաստակամությունը:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. The annual bilateral negotiations on the military cooperation between Armnenia and Germany took place on September 28 at the Defense Ministry of Armenia, attended by Head of Department of International Cooperation of the German Federal Ministry of Defense, Colonel Christian Schmidt. The results and achievements of the cooperation in 2016 were summarized and the military cooperation plan 2017 was elaborated at the meeting.
As “Armenpress” was informed from the press service of the Ministry of Defense of Armenia, First Deputy Defense Minister Davit Tonoyan received the German delegation to sum up the negotiations. The sides highly appreciated the results of the talks, the level of Armenian-German military cooperation, the joint participation in the mission to ensure stability in Afghanistan, and stated their mutual readiness to further develop the cooperation.