Սպասվող լրահոս. 06.12.2016
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը Լրատվական ռադիոյի եթերում ներկայացնում է այն ամենն, ինչի մասին կկարդաք, կլսեք ու կտեսնեք այսօրվա լրահոսում:
Այսօր` դեկտեմբերի 6-ին, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում տեղի կունենա իրազեկում-հանդիպում՝ օծանելիք և կոսմետիկ արտադրանք ներկրող, իրացնող և արտադրող տնտեսվարողների հետ:
ՀՀ ԿԱ Քաղաքաշինության պետական կոմիտեի աշխատակազմի բնակարանային քաղաքականության և կոմունալ ենթակառուցվածքների վարչության պետ Տանյա Արզումանյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը կներկայացնի «Աղետի գոտու բնակարանային ապահովման պետական ծրագրով» իրականացված աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները:
Երևանում տեղի կունենա ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին առընթեր Խոշտանգումների կանխարգելման փորձագիտական խորհրդի ընդլայնված նիստը: Նախատեսված է ազատությունից  զրկման վայրերում անձի իրավունքների ապահովման հարցի շուրջ քննարկում: Բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Քրմոյանը:
Դեկտեմբերի 6-8-ը Երևանում անցկացվում է «Թվապատում հետաքննություն. մեդիան ընդդեմ կոռուպցիայի» լրագրողական կոնֆերանսը: Կոնֆերանսի շրջանակում առաջին անգամ Հայաստանում կհյուրընկալվեն The Guardian-ի, BBC-ի, Հետաքննող լրագրողների բրիտանական բյուրոյի, Չեխիայի հետաքննական լրագրության կենտրոնի, այլ հայտնի լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ:
Կանցկացվի «Անձնական տվյալների պաշտպանությունը Հայաստանում ու Վրաստանում. մարտահրավերներ եւ գործողությունների գերակա ուղղություններ» թեմայով հանրային քննարկում: Հիմնական բանախոսներն են ՀՀ արդարադատության նախարարության Անձնական տվյալների պաշտպանության գործակալության պետ Շուշան Դոյդոյանը եւ Վրաստանի անձնական տվյալների պաշտպանության տեսուչ Թամար Կալդանին: Քննարկմանը բացման խոսքով հանդես կգան ՀՀ արդարադատության նախարարի առաջին տեղակալ Արթուր Հովհաննիսյանը:
«Նարեկացի» արվեստի միությունում կանցկացվի hայ արձակագիր, դրամատուրգ, ականավոր գրող, հայտնի «Նվագախմբի տղաները» ֆիլմի սցենարիստ Միքայել Շաթիրյանին նվիրված հիշատակի երեկո: Միջոցառմանը տեղի կունենա նրա «Արծաթե դար» պատմավեպի վերահրատարակված տարբերակի շնորհանդեսը, որը տպագրված է նաև ռուսերեն եւ ֆրանսերեն լեզուներով:
«Ուրարտու» բասկետբոլային ակումբը պաշտոնապես դիմել է Ռուսաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիային՝ Ռուսաստանի Սուպերլիգա-1-ի խաղարկությունից դուրս գալու համար։ Լրագրողների հետ հանդիպմանը ակումբի ղեկավարությունը կներկայացնի առաջնությունից դուրս գալու պատճառները:

Предстоящие новости: 06.12.2016
Сегодня, 6-го декабря, в Министерстве экономического развития и инвестиций состоится встреча представителей министерства экономического развития и инвестиций с представителями сфер производства и импорта косметики и духов.
Сегодня, 6-го декабря, состоится пресс-конференция начальника управления квартирной политики и коммунальных инфраструктур аппарата Государственного комитета градостроительства при правительстве Армении Тани Арзуманян.
Сегодня, 6-го декабря, состоится расширенное заседание Экспертного совета по предотвращению пыток пру офисе Защитника прав человека Армении. С приветственным словом выступят Защитник прав человека Армении Арман Татоян, замминистра юстиции Армении Сурен Крмоян.
6-8-го декабря в Ереване проходит конференция на тему «Оцифровка, расследование: медиа против коррупции». В рамках конференции в Ереване впервые побывают представиыели бюро журналистских расследований, The Guardian, BBC, Чешского центра журналистских расследований, и др.
Сегодня, 6-го декабря, состоится общественное обсуждение на тему «Защита личных данных в Армении и Грузии: вызовы и приоритетные направления действий». Осн овные докладчики – начальник агентства по защите личных данных МЮ Армении Шушан Дойдоян и инспектор по защите личных данных Грузии Тамар Калдани. С приветствием выстуюит замминистра юстиции Армении Артур Ованнисян.
В Союзе искусств «Нарекаци» состоится мероприятие, посвященное 100-летию писателя, драматурга Микаела Шатиряна, на котором пройдет презентация его вновь изданной книги «Серебряный век», которая опубликована также на русском и французском языках.
Сегодня, 6-го декабря, состоится пресс-конференция руководства баскетбольного клуба "Урарту". Клуб на днях официально обратился в Федерацию баскетбола России с заявлением о выходе из чемпионата. О причинах выхода, о состоянии клуба "Урарту" и дальнейшем развитии ситуации расскажут участники пресс-конференции: президент баскетбольного клуба "Урарту" Ара Погосян, главный тренер "Урарту" Тигран Гекчян.