Սիլվիո Բեռլուսկոնին հայտնվել Է հիվանդանոցում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի նախկին վարչապետ, «Հառա՛ջ, Իտալիա» կուսակցության առաջնորդ Սիլվիո Բեռլուսկոնին դեկտեմբերի 7-ին հոսպիտալացվել Է Միլանի San Raffaele հիվանդանոցում՝ «սրտի ռիթմի» հետ կապված խնդիրների պատճառով հետազոտվելու համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով askanews գործակալությանը:
Գործակալության տեղեկատվությամբ՝ 80-ամյա քաղաքական գործչի բուժող բժիշկ Ալբերտո Ձանգրիլոն հավաստիացրել Է, որ հետազոտությունն արդեն ավարտվում Է, եւ ամենամոտ ժամանակներս Բեռլուսկոնին դուրս կգրվի հիվանդանոցից:
Ընթացիկ տարվա հունիսին նախկին վարչապետն աորտայի փականի փոխարինման վիրահատության Է ենթարկվել: Վիրահատական միջամտությունից հետո բժիշկները քաղաքական գործչին խորհուրդ են տվել ձեռնպահ մնալ ակտիվ քաղաքական կյանքից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Сильвио Берлускони попал в больницу
Бывший премьер-министр Италии, лидер партии "Вперед, Италия" Сильвио Берлускони в среду был госпитализирован в миланскую больницу San Raffaele для обследования из-за проблем с "сердечным ритмом". Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает агентство askanews.
По информации агентства, лечащий врач 80-летнего политика Альберто Дзангрилло заверил, что проведение обследования уже заканчивается и в самое ближайшее время Берлускони выйдет из больницы.
В июне текущего года экс-премьер перенес операцию по замене аортального клапана. После проведения хирургического вмешательства врачи рекомендовали политику воздержаться от активной политической жизни.