ԵՄ-ն Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր է ու խոշոր ներդրող. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպական Միությունը Հայաստանի համար կարևոր գործընկեր է և խոշոր ներդրող, ուստի Հասյաստանը պետք է համապատասխան վերաբերմունք ցուցաբերի: Ազգային ժողովում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ պատասխանելով անկախ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հարցին:
«Հայաստանը, անդամակցելով Եվրասիական տնտեսական միությանը, չի սահմանափակել հարաբերությունները Եվրոպական Միության հետ: Մենք որևէ մեկի հետ ընկերություն չենք անում ի վնաս ուրիշի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Նա հավելեց, որ ՀՀ կառավարությունը շատ բաց խոսել է Եվրոպական Միության գործընկերների հետ, ովքեր մտավախություն են հնչեցրել, թե ԵԱՏՄ անդամ Հայաստանը կարող է սահմանափակել համագործակցությունը ԵՄ-ի հետ:

EU is a key partner and major investor for Armenia – says Armenian Premier
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. The European Union is a key partner for Armenia and a major investor, hence Armenia should show respective attitude to it, Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan announced at the National Assembly during parliament-cabinet question and answer session.
“Armenia, being an EAEU member state, has not limited its relations with the EU. We never make friendship with someone at the expense of someone else”, “Armenpress” reports the PM saying.
He added that the Armenian Government has engaged in a very open dialogue with the European partners who feared that Armenia might limit cooperation with the EU as an EAEU member state.