Ադրբեջանը շփման գծում արձակել է ավելի քան 400 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 30 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Մարտի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 30 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը՝ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների»:

Azerbaijani military breach Artsakh ceasefire with over 400 shots in past 24 hours
YEREVAN, MARCH 28, ARMENPRESS. Azerbaijani forces breached the ceasefire 30 times in the Artsakh-Azerbaijan line of contact, firing various caliber firearms, the defense ministry of Artsakh told ARMENPRESS.
“On March 27 and overnight March 28 Azerbaijani forces violated the ceasefire regime 30 times, firing more than 400 shots at Artsakh positions from various caliber firearms, including sniper rifles.
The Defense Army of Artsakh is in control of the tactical-strategic situation and take countermeasures in case of necessity”, the defense ministry of Artsakh said in a statement.