Պուտինը եւ Լուկաշենկոն ապրիլի 3-ին հանդիպում կանցկացնեն Սանկտ Պետերբուրգում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի եւ Բելառուսի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը եւ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ապրիլի 3-ին հանդիպում կանցկացնեն Սանկտ Պետերբուրգում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին:
«Ապրիլի 3-ին Սանկտ Պետերբուրգում կկայանա երկու նախագահների հանդիպումը»,-լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը:
Ինչպես մարտի 29-ին հայտարարել Է Բելառուսի փոխվարչապետ Վլադիմիր Սեմաշկոն, հանդիպմանը քննարկվելու են «ԵԱՏՄ-ում առանց բացառումների ու սահմանափակումների միասնական շուկայի թեման», ինչպես նաեւ այն, թե ինչպես «ավելի նպաստավոր պայմաններ ստեղծել առանց որեւԷ խտրականության աշխատելու համար»:

Путин и Лукашенко встретятся 3 апреля
Президенты России и Белоруссии - Владимир Путин и Александр Лукашенко - встретятся 3 апреля в Санкт-Петербурге, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"3 апреля в Санкт- Петербурге (состоится встреча двух президентов)", - заявил журналистам помощник президента РФ Юрий Ушаков.
Как заявил 29 марта заместитель премьер-министра Белоруссии Владимир Семашко, на встрече будут обсуждаться "темы единого рынка без изъятий и ограничений в ЕврАзЭС", "что надо сделать, чтобы создать более благоприятные условия для работы без всяких дискриминаций".