«Ես Եվրոպայի հակառակորդը չեմ». լե Պեն
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ազգային ճակատ» աջ կուսակցության նախկին առաջնորդ Մարին լե Պենը, որն անցել Է Ֆրանսիայի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ, հայտարարել Է, որ ինքը Եվրոպայի հակառակորդը չԷ:
««Ես Եվրոպայի հակառակորդը չեմ: Ես դա ցանկանում եմ ասել ամենայն որոշակիությամբ: Ես ինձ եվրոպուհի եմ զգում, դե իհարկե, առաջին հերթին ֆրանսուհի, բայց նաեւ եվրոպուհի»,- ասել Է լե Պենը TF1 հեռուստաալիքի եթերում:
Լե Պենը ապրիլի 18-ին TF հեռուստաալիքից պահանջել Էր սրահից դուրս բերել Եվրամիության դրոշը իր հարցազրույցի ընթացքում: Այդ հարցազրույցի ժամանակ նա հայտարարել Էր, որ, իր կարծիքով, «Եվրամիությունը քիչ վատ բաներ չի արել մեր երկրին ու ու մեր ժողովրդին»,-հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Ле Пен заявила, что не является противницей Европы
Прошедшая во второй тур президентских выборов во Франции лидер правой партии "Национальный фронт" Марин Ле Пен заявила, что не является противницей Европы, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Я не являюсь противницей Европы. Я хочу сказать это самым ясным образом. Я чувствую себя европейкой, конечно же, в первую очередь француженкой, но и европейкой", — заявила Ле Пен в эфире телеканала TF1.
Ле Пен 18 апреля потребовала от телеканала TF1 убрать с задника флаг Евросоюза на время своего интервью. В ходе того интервью она заявила, что, по ее мнению, "Евросоюз сделал немало нехорошего нашей стране и нашему народу".