Թբիլիսին հերքել է Վրաստանի տարածքով Ադրբեջան զենք տեղափոխելու մասին տեղեկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Լաշա Դարսալիյան հերքել է այն տեղեկությունը, թե Վրաստանի տարածքով զենք է տեղափոխվել Ադրբեջան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Վերջերս տեղեկություն է տարածվել այն մասին, թե իբր Վրաստանի տարածքով զենք է տեղափոխվել Ադրբեջան, ինչը միանշանակ ապատեղեկատվություն է և սուտ: Ես ցանկանում եմ կոչ անել հայկական կողմին և ողջ ժողովրդին` չտրվել այդպիսի ապատեղեկատվությանը»,- ասել է Դարսալիյան:
Հոկտեմբերի 3-ին Վրաստանի կառավարությունը որոշում է ընդունել արգելել ռազմական նշանակության բեռների տեղափոխումը Հայաստան և Ադրբեջան` Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում ռազմական գործողությունների վերսկսման պատչառով:

Tbilisi denies report on arms transit to Azerbaijan via Georgia
YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS. Deputy Foreign Minister of Georgia Lasha Darsalia denied the report according to which weapons were transported to Azerbaijan via Georgia’s territory, reports TASS.
“The recent report according to which weapons have been transported to Azerbaijan via Georgia is complete disinformation and lie. I want to call on the Armenian side and the entire people not to give in to such disinformation”, she said.
On October 3 the Georgian government decided to temporarily suspend the issuance of permits for transiting military cargo via its territory to Armenia and Azerbaijan due to the resumption of the military operations in the Nagorno Karabakh conflict zone.