Մեկնարկեց «ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի Ճամբար - Հայաստան 2021» ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում մեկնարկեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի համատեղ «ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի Ճամբար - Հայաստան 2021» ծրագիրը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Հայաստանը ՖԻՖԱ-ի հիմնադրամի կողմից ընտրվել է որպես ծրագիրն իրականացնող առաջին երկիր։ Ծրագրի շրջանակներում ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում կանցկացվի մեկշաբաթյա ճամբար անապահով ընտանիքների, ծնողազուրկ, հաշմանդամություն ունեցող երեխաների, ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների և Արցախից տեղահանված ընտանիքների՝ նախապես ընտրված 12-14 տարեկան 100 երեխաների համար։
Ծրագրի առաջին օրը մասնակից երեխաները ժամանեցին ՀՖՖ տեխնիկական կենտրոն, անցան բուժզննում և ստացան «ՖԻՖԱ հիմնադրամի» կողմից տրամադրած համազգեստներն ու նվերները։

YEREVAN, MAY 4, ARMENPRESS. FIFA Foundation Campus – Armenia 2021, a joint project by the Football Federation of Armenia and FIFA Foundation - kicked off at the Football Academy in Yerevan.
The FIFA Foundation chose Armenia as the first country for the program, the Football Federation of Armenia said in a news release.
Retired footballer and the CEO of FIFA Foundation Youri Djorkaeff was personally at the inauguration event where the 100 participating children aged 12-14 were given uniforms and presents.
The project organizes a one-week camp for children from vulnerable families, orphans, children with disabilities, and children from families of national minorities and those displaced from Artsakh.