Վստահ եմ՝ կկարողանանք աշխատել Իտալիան և Հայաստանը կապող խորը բարեկամության հիման վրա. Մարիո Դրագին՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Վստահ եմ՝ կկարողանանք աշխատել Իտալիան և Հայաստանը կապող խորը
բարեկամության հիման վրա. Մարիո Դրագին՝ Նիկոլ Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մարիո Դրագին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Պարոն վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ ցանկանում եմ իմ և Իտալիայի Հանրապետության կառավարության անունից Ձեզ հղել ամենաջերմ շնորհավորանքները և հաջողություններ մաղթել Ձեզ՝ կառավարության գործունեությունում:
Վստահ եմ, որ մենք կկարողանանք միասին աշխատել այն խորը բարեկամության հիման վրա, որը միավորում է Իտալիան և Հայաստանը՝ ամրապնդելու համար մեր երկկողմ հարաբերությունները յուրաքանչյուր ոլորտում և նպաստելու Ձեր երկրի և ամբողջ կովկասյան տարածաշրջանի համար խաղաղության, կայունության և զարգացման հեռանկարների խթանմանը:
Նախագահ Սարգսյանի առաջիկա պետական այցը Իտալիա արժեքավոր հնարավորություն կհանդիսանա մեր հոյակապ գործընկերությունը նաև Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև հարաբերությունների շրջանակներում խորացնելու համար:

I am confident we will be able to collaborate based on deep friendship between Italy and Armenia - Mario Draghi
I am confident we will be able to collaborate based on deep friendship between Italy and
Armenia - Mario Draghi
YEREVAN, AUGUST 6, ARMENPRESS. President of the Council of Ministers of Italy Mario Draghi sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on the occasion of being appointed Prime Minister of Armenia. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the message runs as follows,
‘’Mr. Prime Minister,
In the name of the Government of the Italian Republic, and personally me I would like to convey to you my warmest congratulations on your appointment to the post of the Prime Minister of the Republic of Armenia and wish you success in your state activities.
I am confident that we will be able to work together based on the deep friendship that unites Italy and Armenia, aimed at strengthening our bilateral relations in every sphere, contributing to the perspectives of peace, stability and development of your country and the entire Caucasus region.
The upcoming official visit of President Sarkissian to Italy will be a valuable opportunity to deepen our superb partnership also in the sidelines of the relations between Armenia and the EU.