Մի խումբ անդամալույծ զինվորներ հոգեբանական աջակցություն ստանալու համար կուղարկվեն Երուսաղեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի աջակցությամբ  «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնի անդամալույծ զինվորները կուղարկվեն Երուսաղեմ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում այս մասին հայտնեց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
«Օգոստոսի 17-ին նամակ էի ուղղել  Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարք Ամենապատիվ Տ. Նուրհան արքեպիսկոպոս Մանուկյանին այն կապակցությամբ, որ Երուսաղեմի մեր պատրիարքարանը մեզ աջակցի 44-օրյա պատերազմից հետո անդամալույծ եղած մեր զինվորականներին հոգեբանական աջակցություն ցույց տալու առումով: Այսօր պատրիարքը ուղարկել էր իր ներկայացուցիչ Կորյուն վարդապետին դետալները ճշտելու համար: «Զինվորի տան» ղեկավար կազմի հետ և Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի հետ աշխատանքային դետալիզացիայի կենթարկենք առաջարկը: Կկազմենք, թե ինչ ճանապարհով և ինչ խմբով մեր անդամալույծ զինվորները կուղարկենք Երուսաղեմ հոգեբանական աջակցության»,- ասաց Քոչարյանը:

Группу военнослужащих, лишившихся конечностей, для психологической поддержки отправят в Иерусалим
При помощи Армянского Патриархата Иерусалима военнослужащие-пациенты Реабилитационного центра «Дом воина», лишившиеся конечностей, будут отправлены в Иерусалим.
Как сообщает «Арменпресс», об этом на заседании НС заявил председатель постоянной комиссии по обороне и безопасности НС Андраник Кочарян.
«17 августа я направил письмо армянскому патриарху Иерусалима Его Святейшеству архиепископу Нурхану Манукяну с просьбой об оказании психологической поддержки нашим раненым в 44-дневной войне военнослужащим. Сегодня патриарх отправил своего представителя архимандрита Корюна для уточнения всех деталей. Совместно с руководством «Дома воина» и с ректором Ереванского государственного медицинского университета Арменом Мурадяном мы детально рассмотрим это предложение. Мы определим, каким образом, и какой группой мы отправим наших ребят в Иерусалим для получения психологической поддержки», - сказал Кочарян.