Մի խումբ անդամալույծ զինվորներ հոգեբանական աջակցություն ստանալու համար կուղարկվեն Երուսաղեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երուսաղեմի Հայոց պատրիարքարանի աջակցությամբ  «Զինվորի տուն» վերականգնողական կենտրոնի անդամալույծ զինվորները կուղարկվեն Երուսաղեմ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազգային ժողովի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում այս մասին հայտնեց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
«Օգոստոսի 17-ին նամակ էի ուղղել  Երուսաղեմի Հայոց Պատրիարք Ամենապատիվ Տ. Նուրհան արքեպիսկոպոս Մանուկյանին այն կապակցությամբ, որ Երուսաղեմի մեր պատրիարքարանը մեզ աջակցի 44-օրյա պատերազմից հետո անդամալույծ եղած մեր զինվորականներին հոգեբանական աջակցություն ցույց տալու առումով: Այսօր պատրիարքը ուղարկել էր իր ներկայացուցիչ Կորյուն վարդապետին դետալները ճշտելու համար: «Զինվորի տան» ղեկավար կազմի հետ և Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի հետ աշխատանքային դետալիզացիայի կենթարկենք առաջարկը: Կկազմենք, թե ինչ ճանապարհով և ինչ խմբով մեր անդամալույծ զինվորները կուղարկենք Երուսաղեմ հոգեբանական աջակցության»,- ասաց Քոչարյանը:

Armenian Patriarchate of Jerusalem to support rehabilitation of Artsakh war veterans
YEREVAN, SEPTEMBER 22, ARMENPRESS. Armenian war veterans with disabilities who are now undergoing treatment at the Soldier’s Home (Zinvori Tun) Rehabilitation Center will be taken to Jerusalem to receive psychological support, senior lawmaker Andranik Kocharyan said.
“On August 17 I sent a letter to Armenian Patriarch of Jerusalem His Beatitude Nourhan Manougian, asking the patriarchate to support us in terms of providing psychological assistance to our servicemembers who’ve suffered disabilities in the 44-day war. Today the Patriarch sent his representative Archimandrite Koryun to check the details,” Kocharyan, the chair of the parliamentary committee on defense and security affairs said at a meeting of the committee. He said they will work with the rehabilitation center’s administration and the Yerevan State Medical University Rector Armen Muradyan to clarify the details.