Իրանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա Թեհրանում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախօրեին ՄԱԿ -ի Գլխավոր ասամբլեայի 76 -րդ նստաշրջանի շրջանակներում տեղի է  ունեցել Թուրքիայի և Իրանի արտգործնախարարներ Մևլյութ  Չավուշօղլուի և Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանի հանդիպումը:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է իրանական Tasnim գործակալությունը:
Տեղեկատվության համաձայն՝ հանդիպմանը պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Իրանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի արտգործնախարարների հանդիպումը Թեհրանում անցկացնելու վերաբերյալ:
Հանդիպման ժամանակ իրանցի նախարարը նշել է, որ տարածաշրջանում նոր իրադարձություններ են տեղի ունենում, և, հետևաբար, երկրների միջև կանոնավոր խորհրդակցությունների անհրաժեշտություն կա:

YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. The foreign ministers of Iran, Azerbaijan and Turkey will hold a meeting in Tehran, according to Tasnim news agency.
According to the report the agreement to hold the meeting in Tehran was reached during Turkish FM Mevult Cavusoglu and Iranian FM Hossein Amir-Abdollahian’s recent meeting at the 76th session of the United Nations General Assembly.
The Iranian FM said at the meeting that the new developments taking place in the region require regular consultations between the countries.