Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման հետևանքով Արցախում 6 հայ զինծառայող է վիրավորվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման մասին։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Պաշտպանության բանակի տարածած հաղորդագրության մեջ ասված է․
«Հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան, ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել վեց զինծառայող: Միջադեպի մասին անհապաղ տեղեկացվել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից»:

6 Armenian soldiers wounded by Azerbaijani shooting
YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. The Defense Army of Artsakh issued a statement about the ceasefire violation by the Azerbaijani side. ARMENPRESS reports the statement issued by MoD Armenia reads as follows,
“In the evening of October 14, the Azerbaijani armed forces opened fire at the positions of the Defense Army located in the eastern border section of the Republic of Artsakh, as a result of which 6 Armenian servicemen have received gunshot wounds. The Command of the Russian peacekeeping unit in Artsakh have immediarely been informed about the incident.
The Ministry of Defense of the Artsakh Republic states that it continues to adhere to the ceasefire regime and calls on the Azerbaijani side to refrain from destabilizing actions”.